Problem z routerem, protokół IP.
Witam w 2 odświeżeniu tematu, otóż używam routera NETGEAR DGN 2200, nadaje Wi-Fi na laptopa, a z wbudowanego modemu leci na stacjonarnym. Wczoraj sobie z niego korzystam, wszystko hula, a tu nagle Blue screen.. Komputer włączył się ponownie, a .. internetu nie ma.. ani Wi-Fi, ani kablowego.W rozwiązywaniu problemów mi powiedział, że "Karta sieciowa, połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP" Nie znam się na tym zbytnio, dlatego mam nadzieję że mi ktoś pomoże ;) Mam go instalować z płyty ponownie? Może wgrać beckup ustawień routera a nie bawić się z instalacją?
Odpowiedz
hasła do wifi sprawdzałeś?
Odpowiedz
Musiało się coś przestawić samoczynnie,a jak się dostać to obsługi routera?
Odpowiedz
Routera obsługuje się przez przegladarkę wpisując jego adres IP, poza tym przydałoby się zrobić mu hard reset dla pewności, czyli przywrócić do ustawień fabrycznych. W instrukcji masz ładnie napisane o tym.
Odpowiedz
Zwykle wszelkie tego typu urządzenia mają mały otworek w ktory trzeba wetkać np. spinacz lub jakiś ukryty przycisk. Najczęściej wyłącza się router z prądu i trzymając wciśnięty przycisk włącza go do prądu. Powinien się zresetować do ustawień fabrycznych (szukaj w helpie "hard reset").
Potem podłącz się KABLEM do któregoś z gniazd LAN, sprawdź czy dostałeś IP z routera, na 99% będzie z klasy 192.168.*.*
Zaloguj się do routera, w przeglądarce (powinna być opisana procedura) wpisując jego adres i domyślne hasła.
Zwykle adresem routera będzie 192.168.0.1 albo 192.168.1.1
Jak się zalogujesz ustaw sobie co tam potrzebujesz w WiFi, ustaw nowe hasła i tyle...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości