Jak zrobić film??
Hejka wszystkim. :)
Chciałabym dodać obrazek do piosenki i wrzucić ją na YouTube. Umiem to zrobić w Sony Vegas, ale nie wiem co zrobić później, jak stworzyć ten plik. Dodaję muzykę i obrazek tam na dole ale nie wiem co zrobić dalej.
Proszę o pomoc. :)
Odpowiedz
Regulamin napisał(a):Regulamin został lekko zaostrzony, jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca.
Odpowiedz
To po co jest takie forum jak nie chcecie nikogo nauczyć jak obsługiwać ten program?? :(
Odpowiedz
Zgrywanie filmiku to RENDERING.
Musisz zaznaczyć obszar na timeline, który chcesz zgrać. Następnie klikasz RENDER AS i wybierasz format, do którego chcesz zgrać.
Na YT dobrym wyjściem jest Sony AVC z template: Internet HD720p 25p (widescreen) 4M - jeśli oczywiście film ma być panoramiczny (czyli o proporcjach 16:9). 4M to przepływność - ilość megabitów na sekundę. Więcej jak 4 za bardzo nie ma sensu - na youtube.
Ps. Forum nie służy do uczenia, ale do rozwiązywania problemów i wymiany doświadczeń. A RENDERING to są podstawowe podstawy ;) Powiedzmy, że mam dobry dzień, dlatego napisałem. Resztę możesz doczytać.
Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie dla Ciebie poszperanie za jakimś samouczkiem... było o tym na forum.
Odpowiedz
Wielkie dzięki. :* O taką pomoc mi chodziło. :)
Odpowiedz
Może dla takich prostych rzeczy wystarczy Windows Movie Maker? Tam nie trzeba żadnej 'specjalistycznej' wiedzy - wystarczy kliknąć przycisk Zapisz Film... (Czy jakoś tak)
Odpowiedz
No niby tak, ale tam nie ma prawie żadnych opcji. Wolałabym się jednak nauczyć jak obsługiwać takie porządne programy niż do końca życia używać programów dla idiotów. :P Chcę mieć kontrolę nad rozdzielczością, jakością, formatem obrazu itp. W przyszłości może będę robiła jakiś bardziej ambitny projekt i będę już miała jakieś podstawy. ;)
Odpowiedz
No to powodzenia i pochwal się, jak coś ambitnego wygenerujesz :)
Odpowiedz
Coś czuję, że tylko to, iż jesteś kobietą nie zostałaś jeszcze zbanowana :) Słodka i głupiutka, kto takich nie kocha ;D Twórz i chwal sie swoimi dziełami kobieto :)

PS. Słowo głupiutka nie miało Cię obrazić a pokazać fakt, że nikt nie czyta regulaminu oraz to, że Twoja wiedza w programie ogranicza się do dwóch kliknięć w skrót aby otworzyć program. :) Życzę szczęścia na forum.
Odpowiedz
Ja tylko napiszę, że: więcej użytkowników takich jak mateusz, a mniej takich jak moonscape :P
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości