Overlays/tekstury - jak uzyskać taki efekt?
Ostatnio przeglądając otchłanie YT natknęłam się na dwa filmiki tej samej autorki z bardzo ciekawym efektem (o ile to jeden efekt...?). W obu filmikach jest bardzo duży kontrast, czarne partie pozostają czarne, natomiast na jaśniejsze jest nałożona tekstura/overlay.
Umiem w Vegasie uzyskać mniej więcej taki wygląd (kontrast, czerń i biel itp.), moje pytanie natomiast dotyczy tekstury: jak ją nałożyć tak, żeby 'nie było jej' na ciemniejszych fragmentach? Efekty w tych filmach są bardzo 'czyste', więc wątpię żeby w grę wchodziło maskowanie bądź chroma keyer.
Próbowałam bawić się Compositing Mode (wydaje się najbardziej prawdopodobne), ale nic sensownego nie uzyskałam... Macie może jakieś pomysły?

A oto obydwa filmiki:
filmiki z teksturą:

filmik z overlayem (ostrzegam, bardzo szybkie efekty):

Z góry dziękuję za pomoc :)
Odpowiedz
Można na przykład tak: http://www.mediafire.com/?52ctl35moccsgrr

Oczywiście trzeba by mieć odpowiedni plik z "kolorkami", oraz to, co przebłyskuje co jakiś czas - jako np maska... Ja przygotowałem taki przykład na szybko...
Odpowiedz
Wow, wyszło Ci świetnie :), ale muszę przyznać, że nadal nie wiem jak to zrobić...? Na początku jak to otworzyłam, to wywaliło mnie kompletnie z Vegasa, teraz mówi że nie mam jakichś pluginów, ale odtwarzać odtwarza (bez dźwięku co prawda, nie wiem, czy miał być).
Ah, i nie za bardzo zrozumiałam ten fragment: 'oraz to, co przebłyskuje co jakiś czas - jako np maska' :) Co tam przebłyskuje co jakis czas? Fragment z kolorkami oczywiście zrozumiałam ;)
Odpowiedz
moim zdaniem, za pomocą maski zrobione są przebłyski, przez które prześwitują tylko kolorki, jak na screenie:

Co do dźwięku - to nie dawałem, więc jest OK.
Co do pluginów - używałem tylko wbudowanych z Vegasa...

Idąc od góry:
Pierwszy track:
- Compositing Mode - Dodge
Na tym tracku jest filmik ze zmieniajacymi się kolorami - ja uzyskałem za pomocą Sony Noise Texture...

Drugi track:
- Compositing Mode - Source Alpha
tutaj akurat szachownica z ustawionym kanałem alpha zamiast białego - a więc czarne kwadraty na przezroczystym tle... Opacity zmniejszone do 25%.

Trzeci track:
- Compositing Mode - Source Alpha
na tym tracku jest fotografia, z nałożonymi pluginami:
- Black and White - aby uzyskać czarno biały film/zdjęcie;
- Color Curves - aby zmienić kontrast - aby czerń była jednolita.

Maska na screenie, oraz inne, takie jak poziome paski lub jakiś tam napis), to grafika wklejona nad track z filmem/zdjęciem, ale pod kolorkami (na dodatkowym tracku np.). Na filmiku z YT są to maski występujące w czasie jednej klatki. Stąd takie "mruganie".
Odpowiedz
Dzięki wielkie za obszerne wytłumaczenie - wszystko już mi wyszło! :)
Jedyne czego w sumie nie jestem pewna, to Compositing Mode w pierwszym tracku, jak daję Burn, to w sumie wychodzi lepiej - wtedy czarne fragmenty są czarne, a białe kolorowe, natomiast przy Dodge czarne są kolorowe, a białe białe... Hah, brzmi głupawo ;)
W każdym razie dziękuję za pomoc, bo bardzo mi zależało na tym efekcie :)
Odpowiedz
Zatem zastosuj "Burn"...
Ja dałem "Dodge", dlatego musiałem zjechać z "opacity" na 25%, aby tak to wyglądało.
Tak czy inaczej, metodą prób i błędów wiele można zdziałać ;)

Ps. Mam jeszcze lepszy sposób na te "kolorki".
W Media Generators jest taka pozycja: Test Pattern, w której znajduje się Gradient.
Następnie na ten event (gradient pattern) nakładamy efekt - video fx - Color Correction (Secondary), i tworzymy dwa keyframe, dla Rotate hue. Ten na początku będzie posiadał wartość "0", a ten na końcu "360".
Teraz wystarczy dopasować szybkość zmian, oraz wg własnych upodobań dodać inne keyframe (aby zmiany nie następowały monotonnie, chociaż jako overlay pewnie nie będzie przeszkadzało).
Odpowiedz