Vegas i rdzenie
Witam :)
Takie pytanie mam, a mianowicie zapisuję film który trwa około 1 minuty.
Film zapisuje się (jak widać na załączonym obrazku) około 40 minut
[Obrazek: zapis.th.jpg]

Film podkoloryzowałem tylko Magic Bulletem. Zawsze mi tak długo zapisuje film jeśli użyje tego pluginu, ale nie o to chodzi.

Procesor w kompie mam 3 rdzeniowy i jak widać (także na załączonym screenie), tylko jeden rdzeń jest obciążony podczas renderingu.

[Obrazek: menedzer1.th.jpg]

Czy można jakość przyśpieszyć zapis? Na przykład poprzez wykorzystanie tych dwóch pozostałych rdzeniów? Czy to wina Vegas, że wykorzystuje jeden rdzeń?

W gwoli wyjaśnienie mam Sony Vegas 9 (32bit), Windows 7, Procesor: 3x2,3 GHz, 4 Gb ram, 2x500 Gb dyski

P.s. Sposób podany przez tomislater w temacie: Jak renderować do 5 razy szybciej, chyba u mnie nie działa, bo tak samo długo renderuje ;/
Odpowiedz
Niewiem za bardzo czym to jest spowodowane, ale u mnie na C2D 2x2ghz. Ok. już wiem co jest napisz jakim kodeckiem renderujesz ponieważ niektóre nie obsługują w pełni możliwości kilku rdzeniowych procesorów.

Edit: na forum creativecow znalazłem:
I can use the 100% of all cores with a x264 encoder
The Sony AVC and DivX 7 codecs will use all 4 cores (for DivX 7 you must select the multi-core version)
Odpowiedz
Tak jak dawny qatryk pisze :) Sony Vegas daje możliwość kodekom korzystania z wielordzeniowych procesorów, ale to zależy od tego jakiego kodeka używasz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Sam właśnie renderuje teledysk do divx'a i kurde co mnie wręcz przeraża, łączny czas wyniesie ok 15h ;/ A co do użycia procesora, również tylko jeden rdzeń sobie pracuje, gdy renderuje coś z AAE, nawet do divx'a to wykorzystane są dwa rdzenie, dziwne :P
Odpowiedz
Jakie mam kodeki? mam zainstalowaną paczkę kodeków klcodec tylko.

Ale wydaje mi się że to wina Vegasa, że wykorzystuje tylko jeden rdzeń a nie kodeka, skoro Piotrek mówi że na AAE mu wykorzystuje wszystkie rdzenie.
Odpowiedz
Jak napisał dawny qatryk (ooo jestem na forum! xD) oraz tomislater SV renderuje film za pomocą kodeków i czas renderowania będzie właśnie od nich zależał tzn. na forum creative cow napisali, że vegas używa wszystkich rdzeni przy kodeku x264, Vegas AVC (mp4...) oraz Divix 7.
Odpowiedz
naffnaff, a jak wciskasz ctrl+alt+del i masz okienko procesów. Kliknij prawym na Vegasa i "Ustaw koligację". Może jest zaznaczony tylko jeden procek ;v Chociaż wątpię ;p
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Nie, no mam wszystkie zaznaczone procesory, a co do tych kodeków to muszę jeszcze sprawdzić to :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości