renderowanie filmu
Witam, mam projekt filmu 1280x720 i nie wiem jak go zrenderować i do jakich wymiarów, abym mógł go zgrać na płytę dvd żeby ona działała w odtwarzaczu. Jak by co to mam tez DVD Architect.

Pomoże ktoś?
Odpowiedz
Ustalmy jedną rzecz - masz na myśli standard DVD Video, tak? Czyli "normalną" płytę DVD, taką jak kupujesz w sklepie z filmem albo dostajesz np. z wesela, nie płytę DVD (nośnik) z zapisanym filmem, który mogą (ale nie muszą) niektóre odtwarzacze DVD?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, właśnie mam na myśli taki standard, a nawet zgadłeś - jest to DVD z wesela. Pomożesz?
Odpowiedz
http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki wielkie, a jeszcze może mógłbyś mi podpowiedzieć jak to zgrać teraz? Bo sam obraz ma ponad 7.60 GB i nie wiem jak podzielić żeby nie stracić na jakości.

:) Pomożesz?
Odpowiedz
Wyrenderuj najpierw połowe filmu a następnie drugą, nie będziesz musiał dzielić jednego pliku na dwie części.
Odpowiedz
Tylko że ja już mam ten plik, renderował się 30h (słaby komp). Nie ma innego sposobu?
Odpowiedz
Wiem, że masz, dlatego radzę wyrenderować raz jeszcze. Są programy do dzielenia video (splittery) ale moim zdaniem lepiej ponownie wyrenderować ponieważ utniesz film w dokładnie tej klatce, w której sobie życzysz. A splittery czasem desynchronizują dźwięk z obrazem albo ucinają nie tam gdzie trzeba. Przy następnych projektach musisz brać pod uwagę, że plik wyjściowy może być za duży jeśli planujesz nagrać na nosnik o określonej pojemności.
Odpowiedz
No chyba, żeby TsMuxerem podzielić...
Poza tym, ja bym tego nie dzielił, tylko wrzucił na DVD-DL i spokój.
Odpowiedz
Dzięki wszystkim za pomoc, film podzieliłem VideoDubem dźwięk AC3 Splitter'em i jakoś to się trzyma. A co do dwu-warstwówek to mogę na nie normalnie nagrywać zwykłą nagrywarką DVD czy trzeba jakąś specjalną? I czy taką płytę normalne DVD odtworzy?
Odpowiedz