Downmix z 5.1 - nierówno rozłożony dźwięk
Hej. By nie dokonać żadnego faux pas za pierwszym postem wybrałem ten dział, może istnieje odpowiedniejszy, jeśli tak, to nie obrażę się za przenosiny. Szukałem podobnego problemu, niestety - na darmo...

Montuję sobie właśnie na SV pro 10 pewien projekt z dźwiękiem nagrywanym (częściowo) w 5.1 i następnie wmiksowywanym w stereo FLAC (surround master wciąż ma jednak paseczki na front/rear/center/LFE). Dźwięk jest, jak to bywa, na paru ścieżkach, każda jednak ma surround pan idealnie na środku, a wszystkie wspomniane główne paseczki ustawione są równo jak w wojsku. Odtwarzany w programie dźwięk wydaje się być taki, jaki chciałem (downmix output trochę blokuje lewą słuchawkę), jednak po wyrenderowaniu do m2ts albo wmv bez żadnej ingerencji przechodzi w lewo - na oko z 70% panu jest w lewej słuchawce.

Czy ktoś potrafiłby wytłumaczyć, dlaczego tak może się dziać i poradzić, w jaki sposób się tego przykrego efektu efektownie pozbyć?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedz
Możesz wkleić sam plik projektu? (bez źródłowych, albo z plikami źródłowymi, jeśli nie ma tego zbyt dużo).
Albo chociaż screen...
Odpowiedz
Pliki źródłowe mają jakieś 50GB, a sam projekt mogę co najwyżej wysłać na PW (ot, prapremierowy copyright, mój i oddzielnie do części materiałów), jeśli to cokolwiek pomoże...

A screenshot w załączniku. Na timelinie są jeszcze dwie ścieżki obrazu nad suwaczkiem i ze dwie dźwięku i obrazu pod nim, ale wszystkie ustawione tak samo.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz