O Synchronizacji pytanie...
Witam!

Chciałbym na samym początku zaznaczyć, że moje doświadczenie i wiedza w filmowaniu i edycji jest znikoma. Toteż proszę o przemawianie do mnie językiem łopatologicznym.

Mój problem polega na tym, że niedługo zaczniemy wcielać w życie scenariusz do filmu na projekt szkolny. Wszystko jest raczej jasne, poza tym jednym małym (dużym) wyjątkiem.

Otóż, będę nagrywał obraz z dwóch kamer, a dźwięk będę nagrywał przy pomocy specjalnych dyktafonów rozstawionych gdzieś niedaleko rozgrywania się akcji. Jednak nie mam pojęcia jak to wszystko z sobą synchronizować. O ile ze sklejeniem pliku z dźwiękiem nie będzie problemu to następstwa ujęć mnie załatwią.

Dlatego proszę was o wszelkie wskazówki dotyczące montażu. Pozdrawiam!

Odpowiedz
Włącz kamery + dyktafony, i klaśnij. To będzie znak synchronizujący. Później nagrywaj bez zatrzymywania. A jeśli takie będzie konieczne, klaśnij znowu :)
To chyba najłatwiejszy sposób.
No chyba, że twoje kamery mogą pracować na wspólnym timecode'zie... no i dyktafony również.

Dodatkowo jeszcze jest takie narzędzie do automatycznego synchronizowania - PluralEyes - http://sonyvegas.info/thread-4902.html?h...PluralEyes
Odpowiedz
Ah, klaśnij.
Nie pomyślałem o tym.
Dzięki.
Odpowiedz