Nowa karta graficzna - komputer się wyłącza
Kupiłem nową kartę graficzną, zainstalowałem sterowniki z płyty. Wszystko działało, renderowanie filmu w Vegasie też. Lecz internet wolno zaczął działać.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki, działa, ale... tylko na "luzie", Internet też szybko.
Gdy ociąże karte graficzną, np renderowanie filmu pod Sony Vegas, komputer wyłącza się po ok. 15 minutach.
Podejrzewam zasilacz.
Czy pomoże wymiana na silniejszy, np. 800W?

Moja konfiguracja:

System Windows 7 64 bit
Płyta główna - ASRock H55M-LE
Procesor - Intel Core i3 550
Grafika - NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
2 x HDD (1000GB, 500GB)
Zasilacz - 650 W

Warto wymieniać zasilacz?
Odpowiedz
A jakie chłodzenie? Zasilacz z sporym zapasem o ile nie pominąłeś innych podzespołów.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Zasilacz ma standardowe chłodzenie, wiatrak. Podzespoły - zapomniałem o panelu przednim na karty pamięci i USB
Aha, jeszcze są: nagrywarka DVD, nagrywarka Blu-Rey
Odpowiedz
Generalnie jak komp się sam wyłącza, to znaczy zwykle, że mu zdecydowanie za ciepło. Na pewno masz dobry obieg powietrza, doprą pastę na procku itd.?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zasilacz ma standardowe chłodzenie, tzn. wiatrak.
Jakie inne podzespoły: nagrywarka DVD, nagrywarka Blu-Ray, panel przedni na USB i katry pamięci.
Stara wersja sterowników, to o ile pamiętam 273.xx, lecz Internet strasznie wolno chodził.
Taraz są sterowniki 295.xx, lecz komputer się wyłącza.
Może by spróbować na jakichś pośrednich sterownikach, ale nie wiem gdzie by takowe znaleźć.
Odpowiedz
Uaktualnij też stery do chipsetu. Mi to jednak wygląda na objaw przegrzania karty lub chipsetu, który jest w pobliżu. Jak masz możliwość zrób eksperyment - otwórz obudowę i daj strumień powietrza z wentylatora stołowego na płytę podczas renderowania.
Odpowiedz
Komputer pracował dwa lata, mic się nie działo. Filmy też renderował.
Zaczęły się kłopoty, jak zamontowałem nową kartę grafiki. Na starych sterownikach też nie wyłączał się, renderował filmy. Tylko Internet wolno zaczął chodzić.
Na najnowszych sterownikach zaczął się wyłączać przy renderowaniu.
Przed zakupem działął na zintegrowanej karcie grafiki. Mie wiem, może zintegrowaną trzeba jakoś wyłączyć?
Odpowiedz
Zapewne da się wyłączyć w biosie, na pewno masz więcej informacji w instrukcji obsługi płyty głównej.
Odpowiedz
A głupie pytanie - wiatraczek od grafiki podpiąłeś do prądu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jakiej marki w ogóle ten zasilacz? Pewnie wyrób zasilaczopodobny.
Odpowiedz