Kopiowanie efektów i scalanie klipów
Używam od niedawna Sony Vegas Movie Studio 11 (trial, przymierzam się do kupna, a nie stać mnie na wersje pro)

Montuje film snowboardowy nakręcony kamerką POV Drift HD 170.

Poczytałem to forum, oglądałem tutoriale. Pociąłem materiał, dodałem efekty, spowolnienia, dołożyłem muzykę. Oglądając moje dzieło jednak stwierdziłem, że film ma nieco za słaby kontrast i kolorystyka jest do poprawy.

Ustawiłem color corrector i kontrast na jednym klipie i używając paste event attributes kopiowałem hurtowo. Wszystko ok, ale fragmenty ze spowolnionym tempem wróciły do normalnej prędkości..

Więc pytanie 1:
Czy da się kopiować same efekty, tak żeby prędkość klipu pozostała niezmienna? Oszczędzi mi to kupę czasu.

Jeszcze pytanie nr 2:
W tej wersji SV nie mam krzywej velocity, trochę się bawiłem tnąc (S) klip na małe kawałki i ustawiając różne prędkości, jednak efekt nie zachwyca. Czy da się szybkim sposobem przywrócić domyślną prędkość, a potem scalić te fragmenty z powrotem w jeden klip? (żeby nie mieć syfu na timeline)
Odpowiedz
efekty zawze można nałożyć na cały track, zamiast na event. Ewentualnie zapisać Filter Packages, i dodawać grupy ustawionych już wcześniej efektów.

Co do łączenia/scalania fragmentów, to nie ma takiej funkcji, natomiast można zgrupować [G] razem kilka klipów, a następnie przesuwać całą grupę.
Odpowiedz
Cytat:Co do łączenia/scalania fragmentów, to nie ma takiej funkcji,
Chyba, że wyłożysz 99 dolców na Vegasaura to jest...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-24-2012, 22:18)jazzkiniowiec napisał(a):  Czy da się szybkim sposobem przywrócić domyślną prędkość, a potem scalić te fragmenty z powrotem w jeden klip? (żeby nie mieć syfu na timeline)
No pewnie, wystarczy tylko pomyśleć, bierzesz pierwszy kawałek z pociętych przywracasz mu oryginalną prędkość wywalasz resztę i dopasowujesz ten pierwszy do oryginalnej długości o ile było chlastane z jednego kawałka

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, to mi w sumie wystarczy.

Walerka - racja! Fakt, nie pomyślałem, dopiero przyswajam podstawy SV :)
Odpowiedz