POMOCY. SONY VEGAS vs. wgrywanie filmów
Witam. Mam duży problem. Zainstalowałem SV pro 9 i kodeki jak na zdj. [Obrazek: 12061750.png]
[Obrazek: 32947519.png]
[Obrazek: 72576401.png]
[Obrazek: 59594341.png]
[Obrazek: 71371593.png]

jak wrzuciłem plik filmowy AVI to nie mogłem przerzucić go na oś bo takie przekreślone kółeczko się wyświetlało jak chciałem przeciągnąć. Ściągnąłem więc SV pro 10. Tu już wyskakuje komunikat. Na początku zaraz podczas 1 włączeni był taki [Obrazek: asdasdasns.png] : kliknąłem Yes.

Potem gdy chciałem importować plik filmowy AVI przez import itd. wyskakuje mi: [Obrazek: mmmmmmmmmmmq.png]

Co robić? Kodeki mam zainstalowane i wgl. Błagam pomóżcie.
Odpowiedz
A sprawdź jakim kodekiem jest zakodowany twój plik AVI
Bo jeśli np. XviD'em, to musisz sobie pobrać ze strony xvid.org pełną wersję kodeka (jest darmowa), instalując zależnie od wersji Twojego systemu.
Odpowiedz
Się nie dziwię naje... tyle tych kodeków że vegas zgłupiał
Odpowiedz
(02-24-2012, 18:15)mateuszszar napisał(a):  A sprawdź jakim kodekiem jest zakodowany twój plik AVI
Bo jeśli np. XviD'em, to musisz sobie pobrać ze strony xvid.org pełną wersję kodeka (jest darmowa), instalując zależnie od wersji Twojego systemu.

Dodam jeszcze, że wcześniej robiłem filmiki w SV pro 9 i wtedy w jakości 720 hd był normalny obraz, a jak chciałem odtworzyć plik nagrywany w 1080hd to miałem jeden obraz i obok połowa tego samego, ale mniejsza o to, bo to były przed resetem systemu.

Jeśli byś mógł to opisz jak to zrobić, bo ja za dużo nie umię.

PS. Instalowałem też wersje skromne ( nie zaznaczając wszystkich kodeków, które miały zostać zainstalowane i też nie chodziło. Oczywiście wcześniej odinstalowałem wersje full kodeków.)

Odpowiedz
Cytat:a jak chciałem odtworzyć plik nagrywany w 1080hd to miałem jeden obraz i obok połowa tego samego
Następna ofiara Toshiby...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chłopie... zamiast instalować wszystkiego "co popadnie", to sprawdź sobie - jak już pisałem, jaki kodek jest potrzebny (jakim zakodowany jest Twój AVI).
Skoro zainstalowałeś K-Lite..., to masz program Media Info do odczytu właściwości pliku.
Czyli prawoklik na twój filmik, -> MediaInfo, i odczytaj, jaki kodek!

Jeśli Xvid, to zastosuj się do mojej powyższej odpowiedzi,.
Albo jak pisze efix... Dopóki nie powiesz nam, co to za film (kodek), możemy co najwyżej wróżyć z fusów.
Odpowiedz
Dam zdj. dla pewności. Jak dla mnie to nie Xvid. [Obrazek: zdfasdas.png]

A jeżeli trzeba ściągać to napiszcie co klikać, bo nie wiem co wybrać.

Przepraszam Was za moją głupotę.
Odpowiedz
Toshiba Camileo?
Odpowiedz
Camileo jak zwykle :)
Odpowiedz
Toshiba Camileo H 20
Odpowiedz