zmiana tempa odtwarzania
witam wszystkich zainteresowanych,
mam mały problem z zmniejszeniem prędkości odtwarzania fragmentu pliku w vegasie 11, ja rozumiem wszystkie aspekty dotyczące sprzętu użytego do rejestracji tego pliku ale chodzi o to, że ten sam plik z vx2100 niestety tylko 25 fps spowolniony w vegasie 10 do 60 procent jest w miarę ok na dvd pal a niestety identyczny w 11 jest po prostu kiepski szarpany i wygląda jak odtwarzana klatka po klatce, może ktoś już to również zauważył?
Odpowiedz
Nie ma różnicy w zwalnianiu, pomiędzy Vegasem Pro 10, a 11.
Różnica może być w innym miejscu. Na przykład ustawienia klipu (disable resample - program nie generuje pośrednich klatek, przez co obraz zyskuje na ostrości, ale skacze, ponieważ klatki wypełniające miejsce są powtórzeniem istniejących).
Można również zastosować efekt np. Twixor, który na podstawie sąsiednich klatek, analizując ruch (zmiany)generuje klatki pośrednie.
Odpowiedz
dzięki za szybką odpowiedź , co do twixora to nie używałem nigdy wić nie wiem , a co do ustawień próbkowania próbowałem w 11 zarówno "disable" "smart" i "force resample" i żadnych różnic w 10 nic nie zmieniam i jest w miare do zaakceptowania na dvd, więc nie rozumiem o co chodzi?
Odpowiedz
Najpierw trzeba zrozumieć, do czego ta funkcja służy, aby później pisać, że nie ma różnicy.
Jeśli Twój film jest w 25p (25 pełnych klatek na sekundę), a Ty zwalniasz film o np. 50%, to z źródłowego materiału wideo, wyświetlane będzie 12.5 klatki w ciągu sekundy.
No ale projekt jest ustawiony 25. Więc albo:
- co druga klatka będzie po prostu kopią poprzedniej (ustawiając "disable resample" - czyli wyłączenie przetwarzania);
- co druga klatka będzie "wyliczona/stworzona" na podstawie sąsiednich (ustawiając "smart" - przetwarzanie koniecznych fragmentów; lub "force" - przetwarzanie bezwzględne wszystkich klatek).

Po lekturze tego postu zrób sobie jeszcze raz test i sprawdź, czy faktycznie nie ma różnicy.
Odpowiedz
o tym własnie pisałem korzystam z trzech różnych ustawień o, których piszesz ale ok próbuję jeszcze raz i jak tylko skończę i dam znać czy to coś zmieniło.
Odpowiedz
By nie otwierać nowego wątku spytam tutaj w jaki sposób przyśpieszyć całą grupę klipów leżących jeden po drugim na Timelinie. Poprzez zaznaczenie wszystkich i EVENT VELOCITY nie działa całość tylko pojedynczo.
Odpowiedz
Dodaj takową nie na klip tylko na całego Tracka. Lub kliknij Ctrl+Shift+B żeby otworzyć Video Bus Track, tam kontrolujesz różne krzywe na całym materiale. Tylko taki dodatkowy track może być dla niektórych upierdliwy dość :)
Odpowiedz
ale w Video Bus Track nie znajdziesz velocity (prędkości odtwarzania).

Jeśli chcesz przyspieszyć "po całości", to możesz zgrupować [G], a następnie "ścieśnić" łapiąc za krawędź grupy, i przesuwając myszką z wciśniętym klawiszem [Ctrl].
Odpowiedz
Zrobiłem to bez problemu i szybko sposobem mateuszszar'a.Dzięki Panowie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości