dvd architect interaktywne tło
Ostatnio pracuje nad projektem płyty dvd i zastanawiam sie czy "dvd architect" pozwoli mi na uzyskanie pewnego efektu...
Mianowicie chodzi o to że mam w menu wybrane jako background pewne ujęcie nagrywane ze statywu.Ujęcie to zmienia sie po przejściu na następną stronę dvd,w taki sposób że kamera obraca sie w prawo i od razu zatrzymuje na innym widoku tworząc w ten sposób tło następnej strony menu.
Do tego momentu jest wporzo.tylko gdy daje wstecz tło nie zmienia sie poprzez przesunięcie kadru z powrotem, tylko po prostu cięcie!
I wskakuje poprzednie tło.
No i tu nasuwa sie pytanie czy jest możliwość ogarnięcia tego w ten sposób aby cofając sie wstecz tło sie ładnie ruszyło z powrotem????
Nie wiem czy jasno opisuje mój problem.
Chodzi mi o takie interaktywne przejścia między background,uzyskane za pomocą kombinacji ujęć.

Aha jeszcze jedno czy ustawiając projekt na płytkę dvd 8,5 GB i wypalając gotowy projekt na tej płycie,nie będzie problemów z odtwarzaniem tego na standardowych odtwarzaczach DVD??
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Najpierw musisz zrozumieć podstawową zasadę: każde menu, przejście między menu, itp. jest osobno odtwarzanym filmem.
Odpowiedz
(02-22-2012, 13:18)Pinto napisał(a):  Najpierw musisz zrozumieć podstawową zasadę: każde menu, przejście między menu, itp. jest osobno odtwarzanym filmem.
Wydaje mi sie że to rozumiem.
Przed chwilą chyba znalazłem sposób na rozwiązanie mojego problemu...wystarczy zamiast buttona z napisem wstecz ,wstawić odpowiednie wideo z przejściem i przypisać mu że po zakonczeniu odtwarzania ma przekierować do odpowiedniej strony

tym sposobem da rade to zrobić, tylko że zaraz po zakończeniu odtwarzania 4sekundowego filmu/przejścia,przed wskoczeniem strony menu następuje drobne sciemnienie obrazu, mimo iż na filmie/przeejściu takiego nie ma.
Da sie tego jakoś uniknąć?? czy może dvd arch sie chwile zastanawia i przez to ta sekundowa przerwa??
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
jeżeli przejście między MENU kończy się taką samą klatką jak MENU, to przeskoku nie będzie (tzn. niektóre odtwarzacze mogą chwilowo się przydławić na ułamek sekundy, lub dłużej, ale teoretycznie powinno być OK.).
Odpowiedz
nie wiem jak będzie po nagraniu tego na płytke,ale teraz w projekcie zacina sie na ułamek sekundy cały czas.Strasznie to psuje cały efekt.Musze spróbować z tą płytką bo jak chodzi o ustawienia to już próbowałem chyba wszystkiego.
A z tymi klatkami to chodzi o to że tło jednej strony menu ma sie kończyć tą samą klatką którą zaczyna sie tło drugiej strony menu??
tzn to całe przejście/tło musi sie kończyć tą samą klatką którą zaczyna sie tło następnej strony??
Odpowiedz
Tak. O to chodzi.
Ale to już chyba norma, że będzie lekkie przycięcie.
Spróbuj zrobić authoring do folderu i sprawdź jak będzie po authoringu.
W programie jednak obraz musi być przetwarzany, choćby przez to, że buttony trzeba przeliczyć. Po authoringu wszystko jest już przeliczone, i tylko odtwarzane.
I sprawdź jeszcze w programie skrajne klatki, czy oby na pewno nie wchodzi czarne tło...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości