Witam! Pomoc przy prezentacji + Dzialanie 2 efektow :)
Witajcie drodzy forumowicze. Aktualnie jestem hmm... zielono-niebieski jest chodzi o Tworzenie filmów w Sony Vegasie. Jednakże na gwałt potrzebuje osoby , która wytłumaczy mi w miarę prosto i klarownie działanie 2 efektów, które są zawarte dokładnie w załączonym filmie . Potrzebuje tych efektów , gdyż Tworze filmik jako prezentacje również oparty o NATO :)

Chodzi o efekt 0:57 ( Gdy wyświetla się napis Operacja Ocean Shield, oraz kolejna ) Oraz kolejne płynne wchodzenie miedzy zdjęciami razem z przerwa czarnego tła.

#!

Rozumiem, ze efekty te sa pewnie bardzo do siebie zbliżone tylko ze pewnie różnią się parametrami, mimo wszystko pobawiłem się nieco programem i uzyskałem nawet zbliżony efekt. Potrzebuje jednakże kogoś , kto mógłby mi to skorygować.

Najchętniej prosiłbym o rozmowę na Skype.

W zamian za pomoc zaoferuje skromne piwo, albo dwa. Wyślę na dowolny adres. Jak nie będzie osoba chciała, nie ma problemu.

Wazne : Oferta jest ważna dziś i jutro do godziny wieczornej, jako ze prace muszę oddać w czwartek do godziny 12:45. Wszystkie zdjęcia oraz klipy filmowe i ścieżkę dźwiękowa mam skompletowana. Mam również rozrysowany na kartce scenariusz prezentacji. Pozostaje tylko poskładać :)

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Tutaj nie ma żadnej filozofii, do wszystkiego wystarczy Event Pan/Crop.
Odpowiedz
No dobrze, jednakże zależy mi na czasie i chciałbym się po prostu dowiedzieć, jak manipulować tym na tyle , by moc otrzymać dowolny efekt w dowolnym przedziale czasowym, tzn o szybkość przesuwania itp. ( chyba dobrze to napisałem ) .

Spodziewałem się ze nie jest to nic nadzwyczaj trudnego, jednakże jak zatem odpowiednio manipulować 3 obiektami (czyt tekstami) Jednocześnie ? Potrzebuje do tego 3 warstw "video" ? ( Tak to tłumacze na swój język po pracy z GIMP'em chociażby)

Mimo wszystko chciałbym , by mnie ktoś grzecznie poprowadził za rączkę , chociaż przez jeden "slajd" .

:)
Odpowiedz
Możesz jeszcze łączyć ścieżki w hierarchię przy pomocy Make Compositing Parent/Child i poruszać je razem przy pomocy Parent Motion, a jednocześnie poruszać każdy event przy pomocy Event Pan/Crop, więc możliwości jest sporo.
Odpowiedz
aha... no cóż... nie wiem czy w 24 godziny ogarnę ocb, ale postaram się. Jeśli jednak byłbyś skłonny nico wytłumaczyć mi nieco zasade dzialania tego Pan/Cropa to bylbym niezmiernie wdzieczny. Glownie chodzi mi o to, ze uzyskuje dany efekt , ale chce ten sam powtorzyc na innym tekscie, albo tekst ladnie wchodzi szybko i zwalnia, nastepnie jednakze chcialbym znow go przyspieszyc zeby wrzucic druga fale tekstu. No i tu jest problem bo nie bardzo rozumiem (w koncu walcze z SV od raptem 5-6 godzin) rozumowanie keyframe'ow itp.
Odpowiedz
keyframy to takie punkty z przypisanymi cechami (np. ustawienia efektu).
Trzeba zwracać uwagę, jakie powiększenie timeline masz ustawione (nawet to ustawiając animację efektu).
Również problem może sprawić niezwrócenie uwagi, który keyframe obecnie edytujesz.

Vegas jest generalnie bardzo intuicyjnym programem. Wiele odpowiedzi można znaleźć z pomocą HELPa [F1] oraz słownika, jeśli język angielski sprawia problemy.

Pan/Crop, to prawie jak kadrowanie w photoshopie.
Jak wchodzisz w Pan/Crop, zwróć uwagę, czy masz włączoną funkcję "sync cursor".
Odpowiedz