Render DV do MPEG-2 z dźwiękiem AC3 lub MP3
Witam.
Jestem tutaj pierwszy raz, również nie jestem doświadczonym użytkownikiem SV, więc proszę o zrozumienie i wyrozumiałość. Na innych forach spotykam się tylko z odpowiedziami typu: użyj szukajki, kłaniają się Google, temat był już poruszany, itp. Uwierzcie mi, że zanim postanowiłem napisać przeszukałem wszystko, co tylko możliwe, no i niestety nic. Być może taki temat był poruszany, i wszystko możliwe, że przeoczyłem. Dlatego proszę o pomoc.

Czy jest możliwość wyrenderowania materiału źródłowego DV do formatu mpeg-2 z dźwiękiem AC3, lub MP3 bezpośrednio z SV. Obecnie po wyrenderowaniu jest tak:

Video: 01:06:03,920, 25,000 fps interlaced, 720x576x32, MPEG-2
Audio: 01:06:03,960, 48 000 Hz; Stereo, MPEG Layer 2
SONY VEGAS to wersja 10.0e

Na moim odtwarzaczu DVD stacjonarnym jest w porządku. Jest obraz i dźwięk. Problem w tym, że moi rodzice posiadają leciwą WIWĘ, a ona odtwarza właśnie tylko mpeg z ac3, lub mp3. O zmianie odtwarzacza nie chcą słyszeć jak to starsi ludzie.

Wiem o tym sposobie i próbowałem właśnie tak:

http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

jest ok. Tylko, że im nie są potrzebne żadne wodotryski typu menu.

Czy istnieje jednak sposób na pominięcie Architecta i wyrenderowanie bezpośrednio z SV jednego pliku mpeg-2 ze wspomnianym wcześniej formatem audio? Jeżeli nie, to czy istnieje jakakolwiek możliwość zmiany formatu audio, bez ruszania video? Może jakiś program umożliwiający taki trick?

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc za którą z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Możesz bezpośrednio z Architecta wybierając file ->new-> zaznaczając czwartą ikonkę single movie, poniżej ustawiasz ac3 i masz bez żadnego menu. Wkładasz do odtwarzacza i gra z biegu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Da się. :) Kliknij przed renderowaniem przycisk "Custom" -> zakładka "Audio".
Jeśli się pomyliłem i nie zrozumiałem - sorry, późno jest ;)
Odpowiedz
Dzięki piękne mirek1962. Sprawdziłem, jest wszystko ok. Domyślam się, że nie ma innej opcji, jak tylko Architect. Nie można podmienić tylko samego dźwięku, a viedo pozostało w formacie tego mpega?

Mimo wszystko bardzo dziękuję. Pomogłeś mi bardzo. Pozdrawiam.

Piciu. Tak, jest taka możliwość jaką Ty zaproponowałaś, ale to przy innym formacie pliku, np. AVI. Mimo wszystko dziękuję również.
Odpowiedz
Pozostaje jeszcze osobny render video (samo video - w MPEG zgodnym z DVD), oraz audio (AC3), a później razem przemuxować (za pomocą TsMuxer'a). I zrobić DVD (TsMuxerem) - takie bez MENU.
Odpowiedz
Przez przypadek buszując po forach znalazłem jeszcze inne rozwiązanie. Program XviD4PSP. Mnóstwo możliwości. No i to o co mi chodziło. Konwersja dźwięku do AC3 i nie tylko, bez ruszania video.
Odpowiedz