Rozdzielczosc filmiku przy duzych zdjeciach
Witam,
mam pewien problem. Mam 5 zdjęć o wymiarach 1280x853 niechce pomniejszać zdjęć bo nie osiagne zamierzonego efektu. Jak montuje filmik to zdjęcia są rozciągniete i wszystko sie psuje. Nie wiem jak zrobić żeby właśnie dobrać odpowiednia rozdzielczość a próbowałem już wiele możliwości które są do wybrania w Sony Vegas i za kazdym razem zdjęcia były rozciągniete. Pracuje na wersji Sony Vegas Movie Studio Platinum Edition Pro 9.0
Odpowiedz
Możesz dać even pan/crop i tam na górze wybierz 'template' dla twojej roździelczości filmu - 16:9 - HD 4:3 SD i inne takie
Odpowiedz
Ok ustawiam rozdzielczość i wszystko wydaje się być dobrze ale pojawia się kolejny problem: dając jedno zdjecie które pokazuje się przez 4 sekundy film ma ponad 1gb co zrobić? Cały film ma trwać około 50 sek chciałbym żeby jego maksymalny rozmiar był do 400 mb. Film bedzie się składał z 5-6 zdjęć i troche tekstu. Rozumiem że przy takiej rozdziałce waga bedzie problemem ale chyba można to zrobić inaczej żeby nie utracić jakości zdjęć a film miał 300 mb czy mniej.
Odpowiedz
Zajrzyj do działu Renderowanie. Tam masz wszystko na temat tego co i jakie parametry poustawiać, aby film nie zajmował po 8TB ;p Mogę Ci polecić np. kodek XviD, sam go używam do większości filmów i nigdy mnie nie zawiódł.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości