Problem z AVCHD
MAm materiałw HD w vegasie do wyeksportowania.
Gdy puszczam go do formatu m2v Main Concept MPEG-2, procek chodzi na maxa, film stosunkowo szybko sie liczy.
Dziś chciałem spróbować do AVCHD ( grupa: Sony AVC), w ustawieniu wybieram video format AVCHD, frame size 1920 x 1080, entropy coding CABAC, 25 FPS, aspect ratio 1,000, bitrate 16,000,000 ( więcej sie nie da co mnie lekko zdziwiło, a może sie da ale nie wiem jeszcze o tym) no i encode mode jak ustawiam only CPU to leci max 50% uzycia procka i ewidentnie czas renderingu jest około dwóch razy dłuższy niż w przypadku MPEG-2. Co źle robie?

Edit: Vegas PRo 11, procek i7 2600k, windows 7 HP 64 bit
Odpowiedz
AVC jest wymagającym kodekiem po prostu :)
Odpowiedz
To nie problem z AVCHD tylko z wiedzą o kodekach i ich wymaganiach.
Odpowiedz
(02-17-2012, 0:03)mateuszszar napisał(a):  AVC jest wymagającym kodekiem po prostu :)

Ale mój problem nie tkwi ściśle w tym, że wolno idzie, tylko że nie wykorzystuje maksymalnie sprzętu.

(02-17-2012, 0:32)Pinto napisał(a):  To nie problem z AVCHD tylko z wiedzą o kodekach i ich wymaganiach.

A mógłbyś coś szerzej powiedzieć, ew. podać stronkę gdzie można się doedukować.
Odpowiedz
A jak z ustawieniami GPU? W Vegasie i przy renderingu?
Odpowiedz
no w vegasie włączone wsparcie, a przy renderze zalezy jak wybiore, ale tak jak mówie martwi mnie to że gdy wybiore only CPU przy renderingu to procek nie jest wykorzystywany w 100%, gdy wybiore rendering ze wsparciem GPU to w sumie wychodzi na to samo co bez (tez procek na 50% popyla):/. Może brak jakiejs paczki kodeków, albo jakis ptaszek do zahaczenia w opcjach vegasa o ktorym nie mam pojecia.

Pojawił mi sie też dziś kolejny problem, tworzenie menu w dvd architect dla BR, FULL HD 10h:/, jednak z architecta jestem w sumie zielony juz całkiem(dopiero go poznaje, aczkolwiek obsługa i stworzenie menu jest łopatologicznie proste z tego co zauważyłem, jedynie te proces tworzenia menu mnie niepokoi) i zaraz zaczne sobie szukac po necie co może byc tego powodem.

Edit: Problem z architectem juz nieaktualny, licznik architecta pokazał 10H liczenia tego, zostawiłem w firmie komp włączony,a własnie szef dzwonił ze zrobiło sie w 2H i smiga, więc poprostu bład architecta w kwesti pokazania prawdopodobnego czasu renderingu menu.
Odpowiedz
Tak właśnie działa wspomaganie GPU.
CPU jest odciążony - część obliczeń robiona jest przez GPU.
Widocznie Twoja karta nie daje lepszego dopalenia.

Jak chcesz sprawdzić możliwości karty grafiki, to ściągnij sobie demo Neat Video. Tam gdzieś w najnowszej wersji jest możliwość przetestowania CPU i GPU pod względem wydajności. Na koniec dostajesz wynik - czym najszybciej renderować.

A jeśli chodzi o DVD Architecta, to ciężko powiedzieć, nie wiedząc, co tam naustawiałeś, i co wrzuciłeś...
Odpowiedz
No karte mam GTXa 560, więc nie jest to jakis szał, ale no tak jak mówie nie w tym problem. Problem w tym, że przy renderinguingu "only CPU" ten procek jest tak słabo wykorzystywany (i7 2600k to raczej mocny procek), a w przypadku MPEG-2(który w ogole nie ma wsparcie GPU) 100% wykorzystania procka.
Odpowiedz
Siema, mój pierwszy post :)

Nie chcę śmiecić forum kolejnym tematem, więc zapytam tutaj:

Wyrenderowałem film 1920x1080 .mp4, bitrate 2mln, dźwięk 256kbps , straciłem niestety plik projektu, a prezentacji od początku nie widzi mi się robić, ale jeśli trzeba będzie to to poświęcę te "kilka minut".

Moje pytanie brzmi, jak za pomocą Vegasa lub innych programów (w grę wchodzić mogą także te pod Linuxa) wygenerować film, który będzie jakości full-hd i nagrać go na płytę DVD. Jak wiadomo rozdziałka DVD 720x576, a mi bardzo, ale to bardzo zależy, żeby film był jakości chociaż 1280x720.

Jak ustawić parametry renderu, żeby gotowy film można było nagrać na DVD z wysoką rozdzielczością?

Bardzo, bardzo dziękuję z góry i z dołu za wszelkie wskazówki ;-) Pozdrawiam

PS: jestem początkującym vegasistą-samoukiem więc proszę nie bić :))
Odpowiedz
Cieszę się, że jesteś samoukiem. Takich cenię. Ale musisz jeszcze poznać trochę teorii, co do standardu DVD.
Jeśli piszesz, o DVD-VIDEO - to tylko rozdzielczość PAL lub NTSC.
Wszystko co powyżej, to albo DVD-HD, DVD-AVCHD... co generalnie może i wygląda lepiej, ale:
1 - nie zmieścisz zbyt dużo filmu na płycie 4.2GB (DVD-R DL 8.5GB);
2 - ten standard obsłużą jedynie wybrane odtwarzacze, więc nie ma gwarancji, że to pójdzie.

Jeśli natomiast nie masz na myśli DVD-VIDEO (w co wątpię, bo przecież piszesz, że "rozdziałka DVD 720x576"), to najlepiej do AVCHD (Sony lub MainConcept).
Odpowiedz