Jakość jak z filmu DVD
Jak uzyskać DVD jakości jak DVD. Nagrywam materiał w HD, obrabiam w HD i potem render. Render do HD matriał HD ładny, potem kompresja do DVD i tu już nie jest ładnie. Render do DVD architect to samo. Czy jest sposób uzyskać naprawdę ładny efekt? Dużo czytałem, ale odpowiedzi nie znalazłem. Nie interesuje mnie jakieś YouTube czy inne portale. Tylko jak najlepsza jakość wyjściowa na płycie DVD.
Odpowiedz
Ale uwzględniasz, że HD ma 1920x1080 a DVD 720x576 i nie ma bata, by wyglądało tak samo dobrze?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ustawiasz jak największy bitrate przy renderowaniu. Metodą prób i błędów wybierz tak, aby film zajął jak najwięcej z 4.5 gb płyty.
Odpowiedz
Witam. Nie wiem dlaczego ale nie mogę napisać nowego tematu dlatego dopisuję się tutaj.
Moje pytanie jest następujące. Mam film z wakacji, który po zmontowaniu trwa ok 1 godzinę i 52 min. Jakiego renderingu użyć aby zmieścił się na jednej płycie DVD. Na tej płycie ma też być jakieś proste menu a film ma mieć dwie ścieżki audio.

Czy w vegasie jest gdzieś info ile plik będzie zawierał po rendering

Film ma takie parametry
Video: 00:14:29,320, 25,000 fps interlaced, 720x576x32, MPEG-2
Audio: 00:14:29,280, 48 000 Hz; Stereo, AC-3

oczywiście nie sugerujcie się czasem.

Proszę również o wyrozumiałość, gdyż to mój pierwszy tutaj post.
Odpowiedz
http://www.bincsoft.com
Bincsoft Bitrate Calculator - tym można obliczyć, z jaką przepływnością kodować (ilość kilobitów na sekundę).
Ale dwie godziny upychać na jedną płytę, ma sens, tylko w przypadku dwuwarstwowej.
Bo na jednowarstwową musiałbyś kodować około 5Mbps - a to już raczej kiszka wychodzi.
Przy DualLayer możesz poszaleć na 8Mbps, albo nawet 9Mbps... i będzie zapas.

Możesz również zrobić test - wyrenderować fragment kilkusekundowy, z ustawieniami 5Mbps oraz 8Mbps.
Jeśli nie zauważysz większej różnicy, to upychaj na jednowarstwowej.
Odpowiedz
Wybacz głupie pytanie, ale gdzie można przestawić to bitrate?
Odpowiedz
Chodzi Ci o VEGASA? Czy o ten Calculator, do którego link podałem?
W Vegasie to jedna z podstawowych rzeczy podczas renderingu...
Wybierasz (jeśli mówimy od DVD-VIDEO):
MainConcept MPEG-2
później template (jeśli masz film panoramiczny 16x9) - DVD Architect Pal Widescreen video stream.
A następnie w zakładkach ustawiasz resztę (po kliknięciu w Customize Templ...), i tak na przykałd w zakładce Video masz między innymi okno bit rate (wybierasz wcześniej, czy ma byc stały, czy zmienny).
Tutaj również należy odpowiednio wybrać przeplot.

Tak wyrenderowany plik będzie BEZ DŹWIĘKU (zgodnie z wyborem template).
Dźwięk należy wyrenderować osobno (do WAVE lub AC3 - w zależności, jak chcesz mieć na DVD-VIDEO które będziesz authoringował w DVD-Architekcie).
Jeśli natomiast nie będziesz nic takiego robił, i chcesz mieć film razem z dźwiękiem (albo tak czy inaczej chcesz mieć dźwięk), to trzeba zaptaszkować w zakładce Audio: - "Include audio stream".
Odpowiedz
Tak, chodzi o vegasa.
W tym okienku przy stałym bit rate mam tylko 3 opcje do wyboru
9800000
6000000
192000
Przy próbie wpisania czegoś innego automatycznie przestawia mi na 192000
Odpowiedz
Nie rób odstępów :) - wpisuj bez "spacji".
Poza tym, przy stałym (Constant bit rate) - jest jedno okienko.
Przy zmiennym (Variable bit rate) - są trzy: Max, Min oraz średni.
Odpowiedz
A napisz jeszcze jaki przeplot proponujesz i co on tak właściwie oznacza. Wiem żółtodziób ze mnie, ale liczę na cierpliwość i wyrozumiałość.
Odpowiedz