kiepska jakość po raz XXXXX
w załączniku screen z stop klatki z kompa, a tu link jak wyszło na vimeo:

jakiś pomysł jak wyciągnąć lepsza jakość na samym portalu( mam jeszcze do dyspozycji nieskompresowaną wersję tego w aviku)?

Format pliku - .mpg
bitrate obrazu 9000kb/s
rozdziałka 720 x 576
przeplot na Lower field first

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zacznij od tego, że na serwisy internetowe nie dajemy filmów z przeplotem.
Dwa - nie wiem czego oczekujesz po przeskalowanym PAL. Makrobloki walą po oczach. Możesz pobawić się w odszumianie przed kompresją, spróbować dac większy bitrate, wieloprzebiegowe kodowanie, kodować od razu do AVC itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
jak to przeskalowany PAL? (choć pewnie sie zaraz okaże, że znów czegoś nie wiem) 720 x 76 to przeciez standard PAL. A z przeplotem to np w tym klipie jego wysoka ostrośc na każdej stop klatce to głównie zasługa braku przeplotu?
Odpowiedz
Przeskalowany, bo piszesz o PALu (jak sam napisałeś to standard - 720x576), ale screen załączony ma inną rozdzielczość. Widzę, że zrobiony z MediaPlayera. WIęc na przyszłość, jeśli chcesz, aby Twój screen był miarodajny, zrób np.Vegasem, albo jakimś odtwarzaczem, który nie skaluje obrazu.

Nie wiem, jak vimeo, ale youtube nie obsługuje PALu - tzn jak wrzucisz, to przeskalowuje do 480p lub nawet 360p.
Dlatego najlepiej renderować od razu do 720p (lub nawet 1080p). Ale to już trzeba by mieć pliki źródłowe w HD.
Odpowiedz
Cytat:720 x 76 to przeciez standard PAL
Owszem. Ale jak napisał przedmówca, vimeo robi sobie z tego co chce.
Zrób eksperyment i zobacz, czy nie uzyskasz mimo wszystko lepszego efekty - ustaw projekt na 720p i takoż wyrenderuj a potem wrzuć to na vimeo. Porównaj różnice.
O ile totalnie czegoś nie spieprzysz, to mimo wszystko efekt powinien być lepszy, niż wrzutka 720x576 i pozostawienie reszty pracy vimeo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
no dobra chłopaki, a co z przykładowym clipem ktory zapodalem, taka ostrość na każdej stopklatce to głównie kwestia przeplotu?
Odpowiedz
Przeczytałeś całą wypowiedź efix'a?
Bo wygląda na to, że tylko jedną linijkę... przeczytaj zatem jeszcze raz, ale ze zrozumieniem tym razem (a przynajmniej postaraj się).
Odpowiedz
(02-15-2012, 19:49)mateuszszar napisał(a):  Przeczytałeś całą wypowiedź efix'a?
Bo wygląda na to, że tylko jedną linijkę... przeczytaj zatem jeszcze raz, ale ze zrozumieniem tym razem (a przynajmniej postaraj się).

dobra czaje
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości