Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do edycji Audio
Witam!

Posiadam oryginalną wersję Sony Vegas Pro 11, ale od jakiegoś czasu czuję deficyt.
Chciałbym stworzyć do swojego intro (video) własne dźwięki.
Chodzi mi o to, żeby podłożyć własne dźwięki pod napisy lub stworzyć coś humorystycznego w środku filmiku gdy zajdzie taka konieczność.

Chodzi mi o to, że chciałbym móc tworzyć własne dźwięki w jakimś programie do obróbki audio. Dodam, że nie jestem muzykiem i nie mam zielonego pojęcia o tworzeniu muzyki, choć jestem wielkim fanem muzyki bo to moja największa pasja, ale od tej strony słuchacza.

Czy możecie mi doradzić jaki program byłby dobry do tworzenia takich dźwięków. Może być jakiś program płatny najlepiej z jakąś bogatą instrukcją do takiego programu, gdyż tak jak pisałem jest to dla mnie temat zupełnie nowy oraz dużymi możliwościami modyfikowania dźwięków rzeczywistych na te bardziej science-fiction.

Dla zobrazowania moich wymagań przedstawiam przykładowe filmiki z dźwiękami, które chciałbym uzyskać.

1) w tym poniższym filmiku chodzi mi o stworzenie dźwięków, które się pojawiają podczas napisów oraz w 1:18 (min:sek) jak włącza się alarm samochodu pojawia się taki dźwięk, który też jest ciekawy i godny
zainteresowania

2) w tym filmiku chodzi mi o te dźwięki wszystkich zderzeń, uderzeń, wybuchów farb

Dodam, że chodzi mi o dźwięki, które najczęściej występują w reklamach i intrach filmów kinowych np. horrorow, thrillerów itp.

Wiem, że dużym atutem byłaby znajomość w komponowaniu muzyki, czytaniu nut itp, ale dodam, że mi chodzi tylko na samym początku tak naprawdę o pojedyncze dźwięki.

Proszę Was o pokierowanie mnie co tak na początku mam zrobić, bo chodzi mi też o to, żeby taki program miał jakąś dużą bazę sampli, które mógłbym wykorzystać do celów komercyjnych. Proszę Was o pomoc jak zagłębić się w ten temat by być usatysfakcjonowanym.

Pozdrawiam
K.
Odpowiedz
Trochę Cię nie rozumiem. Mówisz o MUZYCE czy o tworzeniu dźwięków? Do tworzeniu dźwięków, ich mieszanek i przeróżnych operacjach na nich właśnie jak najbardziej Sony Vegas Pro. I nic więcej de facto Ci nie trzeba. Do jakiegoś dopieszczania sampli możesz pomyśle o SoundForge czy choćby Audacity. Ale ogólnie powiem tak - wymyślasz chłopie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No więc tak.

Jeśli chodzi o muzykę:
Jeśli nie jesteś muzykiem, i się na tym nie znasz, pozostaje Ci miksowanie różnych próbek, i złożenie z tego jakiegoś kawałka. Do tego są programy typu Sony Cinescore (wycofany...), oraz AcidPro (wszystko od Sony). Jednak trzeba mieć jakieś biblioteki z samplami (fragmentami, które można razem kleić).

Jeśli chodzi o dźwięki:
To potrzebujesz syntezator, sekwencer. Ale do tego dobrze by było, abyś znał się na graniu.
Można tworzyć dowolne melodie, dogrywać poszczególne partie i zrobić w ten sposób cały utwór. Oczywiście można również wykorzystać pojedyncze dźwięki, jako efekty w filmie.
Syntezatory można doinstalować jako np. instrumenty VST, i sterować nimi poprzez AcidPro.

Jeśli chodzi o efekty:
Najlepiej poszukać w sieci gotowych paczek z efektami dźwiękowymi. Tutaj Vegas zupełnie wystarczy. Ewentualną edycję oraz nałożenie filtrów zrobisz właśnie w Vegasie.

Piszesz ewidentnie o efektach (zderzenia, uderzenia, wybuchy farb...). Uwierz mi - nuty nie mają z tym NIC wspólnego.

Zapis nutowy, jest zapisem dźwięków na papierze (wysokość dźwięku, długość, tempo, artykulacja, dynamika...). To się przydaje do zapisania melodii. Owszem - znajomość nut bardzo ułatwia komponowanie. Ważniejsze są jednak zasady muzyki, harmonia (i nie chodzi tu o instrument ;) .

Jeśli chcesz tworzyć muzykę, to radzę nauczyć się gry na jakimś instrumencie. Chyba, że chcesz mixować jakieś sample i tworzyć RAP. Tutaj wystarczy FruityLoops, lub coś podobnego, ale sam nigdy nawet nie instalowałem tego wynalazku.
Jestem zwolennikiem żywych instrumentów.
Odpowiedz
Witam
Nie wiem czy w dobrym wątku pisze ale spróbuje.
Od pewnego czasu męcze się z próbami przyśpieszenia piosenki w Sony Vegas Pro 12.0.
Dokładnie chodzi mi o to czy jest taka możliwość aby stopniowo przyśpieszyć fragment piosenki. Wiem że da się bez problemu przyśpieszyć fragment piosenki ale nie wiem jak zrobić stopniowe przyśpieszenie, takie delikatne przejście.
Czy ktoś z forumowiczów ma jakąkolwiek koncepcje jak można to zrobić?
Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
http://sonyvegas.info/Temat-program-do-e...1#pid26231
O to chodzi?

zrobiłem nawet małą instrukcję, jak plugin działa, i jak używać ;)

Odpowiedz
Dokładnie o to mi chodzi tylko teraz nie wiem jak zainstalować lub pobrać ten plugin "TAPESTOP".
Jak to zrobić?
Odpowiedz
Czytałeś to co podałem w linku wyżej?

(09-17-2011, 11:14)mateuszszar napisał(a):  To po kolei, żeby nie rozciągać tematu na kilka stron:
- po wejściu na podaną pzeze mnie stronę klikasz: "free download" -> następnie u góry jest napis: "
If you are searching for VST Plugins then take a look in The Archive - po kliknięciu na "the archive otwiera się archiwum z folderami... nas interesuje: "old-tbt-vstplugins:, gdzie znajduje się między innymi: "Tapestop_1-7.zip"
- w razie czego bezpośredni link http://hem.bredband.net/tbtaudio/archive...op_1-7.zip
- na początku podałem link do strony z opisem, żeby było jasne, jak używać tego VST...
- VST instalujemy w ten sposób (jak zresztą napisane w instrukcji), że rozpakowujemy plik Tapestop.dll do katalogu z VST (np. c:/Program files/Vstplugins/) - a następnie w ustawieniach Vegasa podajemy ścieżkę pluginów VST: Vegas -> Preferences -> zakładka VST Effects -> Default VST search folder... wskazując lokalizację.
Jeśli program sam nie wyszuka - można kliknąć "Refresh".
Lenistwo, czy brak refleksu? ;)
Odpowiedz
Ok dzięki wielkie. Zainstalowałem TAPESTOP i działa to tylko chyba nie do końca o to mi chodziło.
Chce zrobić tak aby piosenka np. do 2min leciała sobie normalnym rytmem a od 2 min stopniowo ją przyśpieszać w czasie np 10 sekund i żeby już od 2min 10sek do końca leciała tym przyśpieszonym rytmem.
Jestem nowym użytkownikiem tego programu i dopiero się ucze, prosze o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości