jak to możliwe? mp4
Renderuje złożony film 12min Vegasem pro 11. Korzystam z opcji Internet HD 1080p. Taki film po przetworzeniu zajmuje 1gb. Wrzucam go na YT i ponownie ściągam i jest już tylko ok 450Mb. wtf? Co robię źle ,że YT musi mi służyć za konwerter:) ?

http://www.fotoload.pl/index.php?id=5cf6...b439277541
Odpowiedz
Jednak myślenie chyba kosztuje. Tak ciężko zajażyć że jak zmniejszysz bitrate w vegasie o 60% to ci wyjdzie te 450mB
Odpowiedz
Jeszcze Pozostaje czas renderu. Mam 75min film złożony. Jakość hdv 1440x1080-50i Z Canona XH A1. Ustawiam render na MPEG-2->[b]HDV 1080-50i {Audio: 384 Kbps; 48 000 Hz; 16 Bit; Stereo; MPEG
Video: 25 fps; 1440x1080 Upper field first; YUV; 25 Mbps
Pixel Aspect Ratio: 1,333}
[/b]
Czes renderu - 11h 40min.

Moja maszyna:
quad core duo 2,4
4Gb ram
NVidia Geforce 9500 GT 1Gb

Kumpel ma podobnego kompa i mówi ,że u niego na Ediusie render trwa 3h. WTF?
Odpowiedz
(02-17-2012, 20:04)hary1313 napisał(a):  Jeszcze Pozostaje czas renderu. Mam 75min film złożony. Jakość hdv 1440x1080-50i Z Canona XH A1. Ustawiam render na MPEG-2->[b]HDV 1080-50i {Audio: 384 Kbps; 48 000 Hz; 16 Bit; Stereo; MPEG
Video: 25 fps; 1440x1080 Upper field first; YUV; 25 Mbps
Pixel Aspect Ratio: 1,333}
[/b]
Czes renderu - 11h 40min.

Moja maszyna:
quad core duo 2,4
4Gb ram
NVidia Geforce 9500 GT 1Gb

Kumpel ma podobnego kompa i mówi ,że u niego na Ediusie render trwa 3h. WTF?

To se kurde rób w ediusie. A skąd ja mamy wiedzieć co ty powrzucałeś na te ścieżki video. Może "neatvideo", a jak tak to się powinieneś cieszyć że tak szybko.
Odpowiedz
Jak nie umiesz normalnie odpowiadać to po co się pucujesz... Zaczynam zabawę z filmowaniem i montażem dlatego jeszcze mało wiem. Jak chcesz uzyskać więcej informacji to zapytaj i wytłumacz mi jak mam i gdzie znaleźć potrzebne info. Po to jest forum moim zdaniem. Pozdr;)
Odpowiedz
hary1313
z całym szacunkiem dla wszystkich początkujących. Ale Wy chyba myślicie, że MY nie mamy nic innego do roboty, tylko czekać, jak któryś z Was będzie potrzebował pomocy?
Od czego są podręczniki? Pomoc programu?
Pełno srutków/tutków na youtube... a tu ciągle pyskówki, i jeszcze dopiski "szybko! pomocy!".

To, że zaczynasz zabawę z filmowaniem - to dobrze.
To, że mało wiesz, wiemy - jak to zwykle każdy początkujący.
Ale wiedzę nie zdobywa się TYLKO I WYŁĄCZNIE PYTAJĄC!
Zresztą zaakceptowałeś regulamin tego forum, w którym napisane jest, że wymagana jest podstawowa znajomość programu.
Odpowiedz
Forum jest po to żeby po to jak np: masz problem to go dokładnie opisać, a nie u mnie się renderuje na vegasie 10godzin, a u kumpla na EDIUSIE???? trzy godziny. No i gdzie tu problem?
Odpowiedz
A co do wypowiedzi walerki, to widocznie nie zrozumiałeś.
Ja kiedyś jeszcze na Core2Duo 2.5Ghz renderowałem HDV (czyli podobnie jak Ty), z średnią prędkością: godzina filmu w około 20minut (mniej więcej - bo dokładnie nie pamiętam).
A skąd taki wynik?
Zero efektów, a na dodatek prawie wszystko poleciało w "no recompressing".
I co - uważasz że dokładnie opisałeś?
to gratuluję.
Odpowiedz
Zadałem kilka pytań ta tym forum resztę cisnę z tutoriali albo sam rozkminiam bo wiem ,że często tak właśnie odp się tutaj. Zróbcie zakładke dla Zaawansowanych,początkujących i odp sobie na jakie pytania wam odpowiadające. Moje oczywiście będzie w tej 2 grupie i po problemie. Wiadomo ,że żeby się rozwijać trzeba dużo czytać ale pytając dużo szybciej sie wiedzę zdobywa. Mój problem jest dla was łatwy i wystarczył by krótki i konkretny post lub zdj ustawień. Gram od 6 lat na perkusji i jak przychodzi do mnie początkujący po rade i pyta o jakieś strasznie proste rzeczy. To zawsze odpowiadam bo wiem jak sie zaczyna i ciężko zdobywa wiedzę. Forum...;) Ciężko oddać swoją wiedzę i nauczyć kogoś w 1min co samemu się pojęło w o wiele dłużej. Rozumiem to. Dziękuje za wypowiedzi.

Temat do zamknięcia i pozdrawiam
Chodziło o ilość efektów nałożonych na materiał. :) Proste!
Odpowiedz
"ale pytając dużo szybciej sie wiedzę zdobywa" - a to ciekawe dlaczego w szkole tego się nie stosuje? Tylko trzeba czytać? Szukać informacji?
Gra na instrumencie to inna bajka.

Pytać można. Nie w tym problem. Ale pytanie trzeba umieć zadać.
Mówisz, że masz problem z długością renderowania, ale (jak już wyżej napisałem) nie piszesz, co renderujesz. Chyba nie tak trudno pojąć, że pluginy to dodatkowe zajęcie dla procesora, a co za tym idzie -> dłuższy czas renderingu.
Następna sprawa -> żle ustawiony projekt (o tym też często się pisze na tym forum).
Więc nie mów mi, że pytając jest szybciej. Może dla Ciebie tak, ale trzeba też pomyśleć o innych.
Najpierw sobie poszukać. A dopiero później pytać.

Zresztą. Myślisz, że po co ja tyle tutaj piszę - przecież to nie jest na temat. Ale w ten sposób robię Ci prywatny wykład, abyś sobie coś wyniósł z tych postów, i w przyszłości wiedział więcej.

Czasami trzeba popatrzeć z drugiej strony.
Ja byłem początkujacym. Więc wiem jak jest. Ale na nauczycieli w szkole też pyskujesz? Mimo, że to Oni przekazują Ci wiedzę? Nikt tutaj nie ma takiego hobby, żeby jebać nowych. Ale obowiązki a w tym zadanie domowe trzeba odrabiać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości