Jaki kodek wybrać?
Chciałbym się zapytać jaki polecacie kodem do formatu MP4.
Bo teraz gdy włączam film potraktowany takim formatem (wyrenderowanym przez Vegasa), to widzę jakieś "kolorki" i rozmazane piksele.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
a jak Ty renderowałeś?
Do czego to ma być? Bo inaczej renderuje się pod płytę DVD, a inaczej np. do internetu (YT).
Odpowiedz
Ma to być "do Internetu". W zasadzie to chyba nawet jak materiał "do internetu" nagra się na płytę DVD to nic się nie dzieje. Z myślą, że użytkownik płytę DVD będzie odtwarzał w komputerze a nie na odtwarzaczu DVD. A renderowałem z Vegasowskiego formatu MP4. Tego, który drugi pojawia się na liście (niżej) i ma obok siebie w nawiasie jeszcze dwa inne do wyboru). Rozumiesz?
Odpowiedz
Po pierwsze jest to forum tzw. ogólnie pojętego video i jeśli ktoś mówi o DVD to ma na myśli płytę DVD VIDEO, czyli taką jak z wypożyczalni video - tak że jednak się dzieje.
Po drugie czy masz trudności z przelaniem swoich myśli na "papier"
-format mp4 nie jest vegasowy.
-ten który to znaczy bury, problem z nazwaniem presetu?
-niżej czy wyżej to znaczy? Mam własne presety tak że ten który jest u mnie niżej u ciebie może być wyżej, tak że nie wiem który masz do wyboru. A cha no i jeszcze nie wiem czy masz vegas 8, 9, 10 11, czy może studio vegas, w każdym presety są inaczej. OGÓLNIE NIE KUMAM. Czy tak trudno jak się oczekuje pomocy opisać dokładnie problem.
Odpowiedz
Byłem przekonany, że dokładnie opisałem. Mam Vegasa 10. Format to "Vegasowskie MP4". Czyli z miejsca, które ma w linijce także nazwę Vegas. I jest ono drugie. Nie wiem czemu tak się denerwujesz.
O to mi chodzi co na obrazku:
[Obrazek: otoi.jpg]
Odpowiedz
Ja myślałem na przykład, że masz Vegasa 11 - sądząc po nicku. Ale to już wyjaśniliśmy.
Nie widzę w linijce nazwy Vegas. Jest co prawda SONY, ale nie Vegas.

Jakbyś poszukał na tym forum, zazwyczaj polecanym kodekiem pod youtube jest właśnie Sony AVC.
Ustawienia - to już zależy, co renderujesz.
Jeśli masz materiał Full HD w standardzie PAL, to renderujesz:
- rozdzielczość: 1920x1080
- przeplot: Progresywnie - czyli bez przeplotu
- klatkaż: 25 klatek na sekundę
- ilość kilobitów: 4-4.5 (na podstawie testów jednego z forumowiczów to jest max, co można uzyskać na youtubie. Wszystko powyżej jest przekodowywane ponownie przez serwis YT w celu obniżenia bitrate'u - ot tak dla lepszego streamingu na słabszych łączach)
- dźwięk: najlepiej tak jak w kamerze, czyli zazwyczaj 48khz, 16bitów
- zakładka system: quality: best.
Odpowiedz
(02-11-2012, 2:23)Vegas 11 napisał(a):  Byłem przekonany, że dokładnie opisałem. Mam Vegasa 10. Format to "Vegasowskie MP4". Czyli z miejsca, które ma w linijce także nazwę Vegas. I jest ono drugie. Nie wiem czemu tak się denerwujesz.
O to mi chodzi co na obrazku:
[Obrazek: otoi.jpg]

Ja się nie denerwuje tylko próbuje ci uświadomić że opisując bardzo dokładnie swój problem masz większe prawdopodobieństwo że ktoś nie będzie wróżył z fusów tylko da ci konkretną, być może dokładną odpowiedź
Odpowiedz
Cytat:Ja się nie denerwuje tylko próbuje ci uświadomić że opisując bardzo dokładnie swój problem masz większe prawdopodobieństwo że ktoś nie będzie wróżył z fusów tylko da ci konkretną, być może dokładną odpowiedź
Wiem, ale to o czym ty piszesz to nieprawda. Bo nie wstrawiasz własnych presetów do menu wyboru formatu wyjściowego. Więc rozwiń sobie raz jeszcze, teraz i zobacz że są dwa formaty MP4. W tym jeden przy którym jest dopisek "sony". I jest on drugi. Więc z czym problem? Najpierw się upewnij że dobrze coś komuś wypominasz.

Natomiast po tym co napisał Mateuszar, już wiem że się źle wyraziłem.
Zasugerowany odpowiedzią Mateuszara, temat zszedł w złą stronę.
Ponieważ ja nie pytam do jakiego formatu renderować. Tylko jak mogę otworzyć film na swoim komputerze, jeśli wyrenderowałem go w Sony MP4.. YouTube i Internet nie ma tu nic do rzeczy.

To klatka z filmu, pełno pikseli i dziwnych kolorów.
[Obrazek: noimp41.jpg]
Odpowiedz
Żeby ci uświadomić że to co ty piszesz jak to ujmujesz "to nie prawda" to po pierwsze
Jak to nazwałeś są trzy kontenery MP4 w vegasie, a nie dwa

[Obrazek: a1.jpg]

[Obrazek: a2.jpg]

[Obrazek: a3.jpg]

Dalej do każdego kontenera mogę wstawić nie "wstrawić" ile mi się podoba własnych presetów

[Obrazek: b4.jpg]

A co najlepsze piszesz z takim zrozumieniem że po czwartym swoim poście doszedłeś i opisałeś prawidłowo o co ci chodzi
Odpowiedz
Walerko, ale ty pewnie masz Vegasa 11. A ja mam Vegasa 10. A w Vegasie 10 są dwa formaty MP4.
Bo ja miałem wersję 10 o czym nie wspomniałem.
No to cieszę się że się zrozumieliśmy dopiero teraz. Myślałem, że będziecie wiedzieć co mam na myśli.
Potrzebuję kodera-dekodera MP4
Odpowiedz