Problem z plikiem *.veg - gotowy zestaw kolorów
Witam

Mam mały problem. Nie wiem już jak szukać rozwiązania na forum. Trochę poszperałam i niestety nie pomogło. Ale do rzeczy.
Otóż mam taki plik: coloring#3.veg
Jest to gotowy zestaw kolorów.

Jak to diabelstwo należy zainstalować w vegasie (i czy w ogóle należy to instalować, czy może tylko gdzieś otworzyć ten plik, żeby się sam zapisał).
Jak mówiłam szukałam na forum, ogólnie w sieci. Szperałam w samym programie ale to trochę za wysokie progi. Bez skutku niestety.

Mam Vegasa Pro 10 od miesiąca. Bawiłam się trochę kolorami, ale niedawno znalazłam stronkę z gotowymi zestawami i chciałabym z kilku z nich skorzystać.

Prosiłabym o pomoc w tej kwestii.

pozdrawiam
Iwona
Odpowiedz
klikasz dwa razy w plik .veg
Odpowiedz
(02-09-2012, 23:03)mateuszszar napisał(a):  klikasz dwa razy w plik .veg

Witam

Dzięki za radę, ale rzecz w tym, że to co radzisz zrobiłam od razu, a dopiero później napisałam na forum.
Poza tym po otwarciu, w tym pliku nic nie ma, tylko czarne tło.
Czy możliwe jest, że ma tu jakieś znaczenie wersja Sony Vegasa?

Odpowiedz
A jakbyś tak kochana podawała pełną informację? Co to jest, skąd to masz? Czy wyskakują jakieś komunikaty przy otwarciu pliku?
Ale strzelam w ciemno - czy jest tak, że jak otworzysz ten plik i dostaniesz "czarny ekran" i na track położysz jakieś wideo to dostaje on jakieś tam inne kolory? Jeżeli tak, to na 99,9% jest to zestaw jakiś filtrów color corrector czy color curve nałożonych jako Video TrackFX.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-12-2012, 20:41)efix napisał(a):  A jakbyś tak kochana podawała pełną informację? Co to jest, skąd to masz? Czy wyskakują jakieś komunikaty przy otwarciu pliku?
Ale strzelam w ciemno - czy jest tak, że jak otworzysz ten plik i dostaniesz "czarny ekran" i na track położysz jakieś wideo to dostaje on jakieś tam inne kolory? Jeżeli tak, to na 99,9% jest to zestaw jakiś filtrów color corrector czy color curve nałożonych jako Video TrackFX.

Ściągnęłam ten plik ze strony internetowej, ale niestety już nie pamiętam z jakiej. Przy otwarciu nie wyskakują żadne komunikaty.
Ale najlepiej będzie jak dołączę ten plik i wtedy proszę go sobie w spokoju obejrzeć.

Może po prostu to jakaś ściema, a ja nie znam jeszcze na tyle Sony Vegasa, żeby sobie z tym poradzić. Chyba wrócę do tradycyjnych sposobów ustawiania kolorków na klipach i nie będę eksperymentować.

Załączone pliki
.veg   coloring #3.veg (Rozmiar: 10.05 KB / Pobrań: 62)
Odpowiedz
No i gucio, jest dokładnie tak, jak napisałem. Na Track FX są nałożone po kolei: Color Balance, Color Curves, color corrector, color corrector secondary, levels i convulsion kernel. Nie bardzo wiem w czym masz problem. Nałóż wideo na te ścieżke gdzie masz ten czarny event i zobaczysz efekt. Ale co Ty w tym widzisz tego nie wiem, nie wiem co autor miał na myśli tworząc takie ustawienia...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-13-2012, 21:30)efix napisał(a):  No i gucio, jest dokładnie tak, jak napisałem. Na Track FX są nałożone po kolei: Color Balance, Color Curves, color corrector, color corrector secondary, levels i convulsion kernel. Nie bardzo wiem w czym masz problem. Nałóż wideo na te ścieżke gdzie masz ten czarny event i zobaczysz efekt. Ale co Ty w tym widzisz tego nie wiem, nie wiem co autor miał na myśli tworząc takie ustawienia...

No i teraz wszystko jasne. Mój błąd. Nie nakładałam na ścieżkę tylko tworzyłam nową ścieżkę pod tym czarnym eventem i dopiero wtedy z nim kombinowałam.
Ale tak to jest z żółtodziobami. Muszę trochę przysiąść i niestety jeszcze sporo się douczyć.
Wielkie dzięki za radę i poświęcony czas.

pozdrawiam
Iwona
Odpowiedz
Hej
Podbijam temat bo chyba bez sensu jest zakładać nowy (:
Efix - napisałeś, że wiesz co jest w tym pliku (color balance, color curves, convolution kernel blablabla), mógłbyś (albo ktoś inny kto wie) mi powiedzieć jak to sprawdzić? Chciałabym wiedzieć jak mając taki plik .veg sprawdzić jakie filtry on zawiera i z jakimi ustawieniami.
To pewnie głupie pytanie - ale to w końcu dział newbies - a mi na tym dość zależy :)
Odpowiedz
(05-31-2012, 22:33)arcoiris napisał(a):  Hej
Podbijam temat bo chyba bez sensu jest zakładać nowy (:
Efix - napisałeś, że wiesz co jest w tym pliku (color balance, color curves, convolution kernel blablabla), mógłbyś (albo ktoś inny kto wie) mi powiedzieć jak to sprawdzić? Chciałabym wiedzieć jak mając taki plik .veg sprawdzić jakie filtry on zawiera i z jakimi ustawieniami.
To pewnie głupie pytanie - ale to w końcu dział newbies - a mi na tym dość zależy :)

Witam

Skoro to był mój problem, a Wy pomogliście mi go rozwiązać (wielkie dzięki efix - nawiasem mówiąc ten człowiek pomagał mi już wielokrotnie ze 100% skutecznością), to pozwolę sobie, włączyć się do dyskusji i powiedzieć, jak ja to sprawdziłam (nie wiem, czy to jest prawidłowy sposób, ale zadziałał).

Na tracku z tym plikiem nacisnęłam ikonkę Track FX i wyświetliło mi się okienko Video Track FX ze wszystkimi filtrami użytymi w tym pliku.
Odpowiedz