Sony vegas nagrywanie od razu na DVD
Mam pewien problem. Mam filmik obrobiony w vegasie który trwa 1h 20min
no ale renderowanie do jakiegokolwiek formatu bedzie trwała wieczność, a chce nagrać ten filmik na płytke DVD.Więc moje pytanie brzmi czy da się w vegas od razu nagrać bez renderowania ?
Proszę o szybką odpowiedz.
Z góry dzięki.
Odpowiedz
Da sie, tzn nie wiem czy bez renderowania, bo nigdy nie pobowąłem tego tak robić, zakładka tools->burn disc. Dalej Ci nie pomoge bo nie wiem, zawsze renderze film i potem nagrywam (wskazany dvd architect). Aczkolwiek wydaje mi sie, ze i tak będzie musiał to przeliczyć, żeby nagrać.

Btw. jakiego masz kompa, ze ma sie renderowac wieczność?
Odpowiedz
Processor: Intel® Core™2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz (2 CPUs)
Memory: 2048MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce 9600 GT
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 9600 GT

A możesz napisać jaki format ustawiasz w vegasie ? (gdy renderujesz na DVD)
Odpowiedz
DVD Pal przy 4:3 lub DVD Pal Wide przy 16:9
Odpowiedz
A może być NTSC ?
Odpowiedz
Wal w SECAM
Odpowiedz
eee to spokojnie Ci to przeliczy, ja mam chyba ciutke słabzy domowy komputer, a smiga (oczywiście głowy predkościa nie urywa, ale przesady w czekaniu tez nie).

Ponizej masz przykładowe ustawienie dla DVD, oczywiście Aspect Ratio musi być ustawione odpowiednio do tego co tam stworzyłeś.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Mam jeszcze jedno i ostanie pytanie, czy jak wyrenderuję tak jak pokazałeś w załączniku, to ta jakość odpali na KAŻDYM DVD czy dla bardziej wypasionych odtwarzaczy DVD ??

///EDIT
Przy renderowaniu wyświetlił się taki błąd:
http://imageshack.us/photo/my-images/214/vegasbad.jpg/

Zrenderowało mi do 900 mb przy 15 procentach.
Nie wiecie co zrobić ?

Odpowiedz
Powinno na każdym.

co do błedu nie mam pojęcia
Odpowiedz
Za każdym razem przy rednerowaniu do MPEG-2 wyświetla się ten błąd. Więc zrenderowałęm do .avi (PAL) i wyrenderowało do 16 GB , a potem żeby zmniejszyć rozmiar skonwertowałem innym programem do Mp4 , i zajmuje teraz 1GB (jakość jest w porządku) Dzięki wszystkim za pomoc.
Odpowiedz