Wymiana taśmy FLEX
Witam, czy ktokolwiek z Was wymianiał taśmę FLEX w kamerach łączacą wyświetlacz z płytą główną? Zna się ktoś na tym i jakieś rady ma? Poleca jakieś strony czy cokolwiek może poradzić?
Wymieniam w kamerze Sony Handycam DCR-SR32E
Odpowiedz
Ja wymieniałem. Dokładnie w tym samym modelu. To był fabryczny feler - wystarczyło oddać na gwarancji, tyle, że u mnie się wcześniej skończyła, zanim obraz zaczął przerywać.
Taśmę kupiłem na alledrogo.
Zrobisz to wszystko bez żadnego manuala, czy innej instrukcji.
Tylko musisz uzbroić się w dobre światło i dużo cierpliwości (no i odpowiednie narzędzia). Te maluteńkie śrubki potrafią wnerwić...
Ja rozebrałem całość intuicyjnie (po kolei odkręcają poszczególne elementy).
Niestety z tego co pamietam (robiłem to chyba 2 lata temu), to trzeba rozebrać prawie całą kamerę.
Odpowiedz
Tutaj się dowiesz więcej
link
Odpowiedz
taśma: http://allegro.pl/listing.php/search?str...category=0 cena około 50zł;
instrukcja wymiany:
.pdf   Strony odDCR-SR32_33 L2.pdf (Rozmiar: 164.85 KB / Pobrań: 266,168)
Mam jak się okazało, jeszcze cały Service manual...
Myślałem, że zamieszczę tutaj, ale załączniki mogą mieć max 2MB. Daję więc link do pobierania manuala do TEJ kamerki.
http://elektrotanya.com/sony_dcr-sr32_sr...nload.html
Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc :) Jakby co będę pytał o wskazówki.
Odpowiedz
Witam ponownie, z powodzeniem wymieniłem taśmę FLEX, jednak po złożeniu kamery nie mogę odczytać filmów z dysku ani nie mogę nagrywać, wyskoczył mi kod błędu E:31:00 oraz miga ikona mówiąca o błędzie napędu dysku twardego kamery. W instrukcji napisane jest, że błąd E:31:00 użytkownik nie może naprawić samodzielnie i należy kamerę zanieść do serwisu. Szukałem odpowiedzi w internecie jednak nie znalazłem odpowiedzi jak samodzielnie naprawić ten problem. Czy macie może jakieś rady? Mateuszszar miałeś podobny problem po wymianie taśmy?
Przypominam moja kamera: Sony Handycam DCR-SR32E
===
Sorry za post, właśnie naprawiłem błąd. Zbyt lekko podpiąłem taśmę od dysku. Problem rozwiazany i dzięki wszsystkim za pomoc!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości