Stabilne ujęcia...
Witam
Mam pytanko odnośnie ujęc' zastosowanych w poniższym filmiku.
Chodzi mi o ujęcia np. od 0;01 do 0;10. są to stabilne ujęcia ''liniowe''

Jestem ciekaw jak autor wykonał dane ujęcia.Czy zastosował jakiś statyw?czy może nagrał z ręki a następnie wykonał stabilizacje w programie?
Co o tym myślicie?
Odpowiedz
Np. tak:
http://sonyvegas.info/thread-4303.html?h...t=glidecam
Odpowiedz
Czyli myślisz że prawdopodobne autor użył stabilizatora w rodzaju Glidecam HD 2000?
Uzyskanie takich ujęc' z ręki jest chyba niemożliwe, bez użycia jakiegoś ''pomocnika''.Chyba że ktoś ma stabilizator w ręku...
Odpowiedz
Początkowe ujęcia są robione na czymś podobnym
Odpowiedz
(02-04-2012, 13:26)lechu1405 napisał(a):  Czyli myślisz że prawdopodobne autor użył stabilizatora w rodzaju Glidecam HD 2000?
Uzyskanie takich ujęc' z ręki jest chyba niemożliwe, bez użycia jakiegoś ''pomocnika''.Chyba że ktoś ma stabilizator w ręku...

Mam Glidecama 2000 ale z niego nie zrobisz aż tak stabilnych ujęć przez dłuższy czas, tzn nie pojedziesz z ręki tak długo idealnie jednym torem. Tak jak koledzy podpowiedzieli, jest to filmowane za pomocą slidera, szyny z wózkiem itp.

Taki slider wykorzystałem do np tego filmu:

Odpowiedz
Ja używam Slidekamera, to są dokładnie takie ujęcia. Dla mnie rewelacyjny sprzęt.

Wykorzystałem go w tym projekcie:

Zobacz np. od 1:30...
Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedzi.Trzeba będzie zainwestowac' parę złotówek i kupic' jakiś sprzęt, bo efekt jest naprawdę fajny....
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości