Bardzo szybkie przewijanie
Witam.Czy można na SV przewijać z taką prędkością aby zobaczyć w przyspieszonym tempie rozwój rośliny??
Próbowałem i owszem, przyspieszyć się udało ale to stanowczo za wolno.
Chciałbym aby godzine filmu przewijał mi w minute albo nawet szybciej.
Odpowiedz
Kliknij ctrl i trzymaj wciśnięty, następnie klikasz z wciśniętym ctrl na krawędź klipu (na końcu) i przesuwasz na maxa w lewo. Dzięki temu przyspieszysz film o 400%. Następnie klikasz prawym na klip i wybierasz Insert/Remove Envelope -> Velocity. Na klipie zobaczysz taką zieloną kreskę, chwytasz ją i przeciągasz na samą górę klipu, aby uzyskać tym razem 300% przyspieszenia. Ja dzięki temu zmniejszyłem np. film trwający w przybliżeniu 10 minut do 50 sekund.

Najlepiej jest jednak robić zdjęcia przy takich akcjach. Ustawiasz statyw, aparat i co jaki czas robisz foty. Np, jeżeli co minutę przez godzinę to łatwo wywnioskować, iż otrzymasz 60 klatek, czyli jakieś 2 sekundy na filmie :)

Albo też, tak przyspieszony film renderujesz do surowego avi, bez jakiś tam elo kodeków i powtarzasz akcję z przyspieszaniem.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ale zauważyłem taki trick, że zapisujesz plik projektu i wrzucasz go na timeline (potem działa jak normalny plika avi)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości