Zakup monitora
Witam zamierzam w najbliższym czasie dokupić drugi monitor który będzie mi służył głównie jako podgląd w sv10.Materiały na których pracjue to 720p oraz czasami 1080i.
I tutaj chciałem zadać pare pytań kierowanych do fachowców:
a)Czy to musi być koniecznie monitor rozdzielczości HD?
b)Czy musi on mieć wejście hdmi czy może D-Sub (VGA) lub dvi wystarczy?
c)Czy lepszym rozwiązaniem jest LED czy standardowe podświetlenie?
No a najlepsze na koniec mam na to tylko max 500zł.
Ale to nic piszcie co o tym myślicie,wskazówki na pewno sie przydają.
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
a) jako podglądowy dobrze takowy mieć, aczkolwiek nie musi, to w zasadzie twoja wygoda, ile na nim zobaczysz jednocześnie
b) dvi spokojnie powinien wystarczyć
c) LED jest oszczędniejszy i czerń ze względu na technike jak to działa, jest lepsza ( oczywiście dobry monitor z standardowym podswietleniem, a "ciulowy " LED, to standardowy będzie lepszy)

osobiście poleciłbym Ci dozbierać, bo za 500 zł to ciężko bedzie kupić coś dobrego. Ja od dwóch dni na firmie jak podglądowke mam BENQ EW2420 (koszt ok. 800zł), monitor dupy nie urywa, bo to nie ta klasa cenowa, ale jakośc kolorow jest dobra. Na pierwszy rzut oka widac różnice miedzy BENQ (matryca MVA ),a stojącym obok LG (matryca IPS), gdzie BENQ wygrywa.
Sam bardzo długo szukalem monitora na podgladowke, na tego benka trafiłem z przypadku, nie było tez żadnego wnikliwego testu w sieci, jedynie takie z grubsza, poczytałem opinie innych, jedynym powtarzającym sie problem opisanym przez ludzi jest zmużenie w FPSach (co dla zastosowaniu przy filmie mniej istotne, a w każdym razie nie zauwazyłem tego przy robieniu filmu, wiec jest ok). Monitorek ma dsub, dvi i hdmi, co jest duzym plusem. Ogólnie polecam ten monitor w tej klasie cenowej. Polecam.
Odpowiedz
a) Wszystko zależy od przekątnej monitora. Moim zdaniem 21" i full hd to przesada, ale 24'' czy więcej, może być.
b) HDMI = DVI (bez dźwięku) obydwa mają taką samą jakość, jedynie jakość przy DSUB jest zależna od jakości kabla.
c) Najlepsze jest równomierne oświetlenie... jak już Skender napisał - wszystko zależy od jakości monitora. LED ma lepszą czerń, jest ekologiczny. A zwykłe oświetlenie takie nie jest.
Odpowiedz