Wykorzystanie sprzętu
Dzis poskladałem kompa na firmie, poinstalowałem co trzeba, sterowniki system, no i najwazniejsze vegasa 11 PRO. Mój problem ( a może tak ma być) tkwi, w tym ze mam wrażenie ze vegas nie do końca wykorzystuje ten sprzęt mianowicie jest tak:
a) puszczam render ze wsparciem karty graficznej renderuje owszem szybko w porownaniu do mojego kompa domowego, jednak procek wykorzystany jest tylko w 25%, nie mozna go jakos bardziej wtedy wydoić?
b) wyłączam wsparcie karty graficznej, czas sie wydłuża, ale procek chodzi 85-100% czyli na maxa i ta sytuacja jest dla mnie jak najbardziej zrozumiała,
c) wracając do pkt a testowałem render na zmontowanym clipie (posklejane fragmenty, zmienione velocity, sprowadzone do odcienie szarości itd generalnie na każdym ujęciu sa te same efekty, przejścia wszedzie te same). Problem tkwi w tym ze gdy klikam renderuj pierwsze 10-15% video leci po 100 fpsów, potem znacznie zwalnia, mimo iz konstrukcja całego klipu jest taka sama, co opisalem wcześniej, dlaczego tak sie dzieje?

Z ustawień to konfigurowałem jedynie monitory (mam 2 1xd-sub, 1xHDMI, oba full HD), bezproblemowo poszło jeden na pogląd drugi dla przestrzeni roboczej, w samym vegasie zwiekszyłem jedynie ilość dostepnego RAMu na maxa (ponad 15GB) no i tyle. No i pytanie brzmi, czy tak jak mi to chodzi to jest ok? Czy może trzeba jakieś ustawienia zmieniać, a wtedy wydajnośc jeszcze bardziej wzrośnie? Szukalem z grubsza po necie, jednak w języku polskim nic sensownego nie znalazlem, a w angielskim ze względu na specyficzne słownictwo to nawet nie wiem czy pisano o tym o co mi chodzi:/

Jeszcze link do sprzętu:
http://proline.pl/?id=konfigurator&0:COR...N56GOC-1GI

http://www.electromarket.pl/Monitor_BENQ...,1065.html
Odpowiedz
ad A
a jak go masz wydoić jak kazałeś vegasowi wszystko co się da robić prz pomocy gpu. Sprawdź programem gpu-z ile wykożystuje ci kartę

RAMu na maxa (ponad 15GB)
tu przegiąłeś i to ostro to jest ilość ramu przydzielana do funkcji dynamic ram prewiew i nic dziwnego że ci zaczyna później mulić jak mu brakuje pamięci do renderu. Ja zostawiam tyle ile jest czyli 200 niektórzy ustawiają 1024 ale to przy monstrualnych rozmiarach ramy ( powyrzej 16 G w kompie)
Odpowiedz
no tak, ale procek jest w dużej częsci nie wykorzystany, dlatego pytam czy nie da sie tej mocy jeszcze jakos zagospodarować:D

myślałem, ze przy renderze ten RAM automatycznie idzie w render,a nie jest jakby izolowany dla podglądu - źle myślałem:D czyli co optymalnie przy pracy dać mu wiecej tego RAMu, a dla renderu zmniejszać? a może te 200 w zupęłności dla podglądu wystarcza na stałe? ( wydawało mi sie , ze im więcej tym lepiej)
Odpowiedz
(02-02-2012, 21:12)Skender napisał(a):  no tak, ale procek jest w dużej częsci nie wykorzystany, dlatego pytam czy nie da sie tej mocy jeszcze jakos zagospodarować:D

myślałem, ze przy renderze ten RAM automatycznie idzie w render,a nie jest jakby izolowany dla podglądu - źle myślałem:D czyli co optymalnie przy pracy dać mu wiecej tego RAMu, a dla renderu zmniejszać? a może te 200 w zupęłności dla podglądu wystarcza na stałe? ( wydawało mi sie , ze im więcej tym lepiej)

Źle mnie zrozumiałeś Vegas ma takie coś w tools jak Build Dynamic Ram Preview i jak chcesz nie renderując zobaczyć w full jakości jak wygląda, przejście, korekcja koloru czy inna duperela to robi to właśnie w pamięci jaką mu przydzielisz. Zostaw tę funkcję na default tak jak ci ustawił vegas, u mnie jest to 200 i nic nie zmieniaj będzie ok. Wykorzystanie procka zależy w dużej mierze od tego jakich plug-inów używasz i kodeków. Niektóre wykorzystują więcej niektóre mniej procka, a jeszcze niektóre GPU.
Wszystko zależy co, jak, czym i do czego zwalasz. Spróbuj coś wyrenderować do sony XDCAM *mxf z nałożonym np: collor corector, a gwarantuje ci że wykorzystanie procka będzie w 100%

[Obrazek: aa1.jpg]
Odpowiedz
Ze względu na przeznaczenie renderuje do MPEG głównie.

A zrozumiałem Cie chyba dobrze, tylko moje wczesniejsze rozumowanie było błędne. Ustawiłem mu dla tego dynamic ram preview 15GB z myślą, ze podczas renderu, vegas z automatu ten ram będzie przydzielał, własnie procesowi renderowania, a nie zostawi go jakby odizolowany nadal dla podglądu. dlatego po kilkunastu sekundach renderu zwalniał mocno. Jutro sprawdze powinno byc ok.

W ogole z innej beczki, znalazłem w pudełku vegasa klucz do 3dtitler, jako gratis. Wklepałem linka z tej kartki teraz i widze to:
http://www.newbluefx.com/so/sonytitlerpro/
czyzby sony było az takie hojne?:D
Odpowiedz
(02-02-2012, 22:13)Skender napisał(a):  W ogole z innej beczki, znalazłem w pudełku vegasa klucz do 3dtitler, jako gratis. Wklepałem linka z tej kartki teraz i widze to:
Niezły dodatek, ale jak będzie działał dobrze czyli za może pół roku bo jak na razie to niezły wieszak programu

Odpowiedz
(02-02-2012, 22:29)walerka napisał(a):  
(02-02-2012, 22:13)Skender napisał(a):  W ogole z innej beczki, znalazłem w pudełku vegasa klucz do 3dtitler, jako gratis. Wklepałem linka z tej kartki teraz i widze to:
Niezły dodatek, ale jak będzie działał dobrze czyli za może pół roku bo jak na razie to niezły wieszak programu

No niestety, łaty do Titlera wychodzą dosyć często :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Troche sie offtop robi, ale jeszcze zapytam, bo wlasnie próbuje pobrać update vegasa ze stronki sonego, wazy 209 MB, czyli jest to zapewne poprostu instalka poprawiona. INtsalować to na bierzącą wersje czy najpierw odinstalować bierzącą i wtedy ta nową, jak to funkcjonuje?
Odpowiedz
Są zwolennicy obu metod i do końca nie wiadomo która lepsza. Ja to rozwiązuje tak przy 11 która jest dość kapryśna że przywracam kopie systemu bez vegasa i wrzucam na czysto. Oczywiście wszystkie presety i ustawienia ma też w backup-e. Niższe wersje nadpisywałem jedna na drugą i szło bez problemu
Odpowiedz
Sprawdziłem dziś, max RAM zmniejszony, render śmiga tak jak powinien:D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości