RENDER 1440/1080 na MPEG-2
Witam mam pytanie jak w temacie.
Niżej wklejam screena z ustawieniami i dołączonymi w nim pytaniami.
http://imageshack.us/photo/my-images/839...egasa.jpg/

Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Mam odpowiedź jak w temacie.
W screenie opis.

Odpowiedz
mateuszszar dzięki za odpowiedź.
Nie jestem pewien ale ty pewnie pracujesz na materiałach nagranych kamerą HDV czy się mylę?
Natomiast moje pliki są kodowane do AVCHD to kompresja oparta o mpeg4, a HDV o mpeg2.
Próbowałem mój surowy materiał renderowac' na różne sposoby i jakośc' nie do końca mnie zadowala.Może ktoś to ogarnia jak przez to przebrnąc' żeby z materiału AVC 1440/1080 uzyskac' przyzwoitą jakośc' SD.
Niżej przedstawiam screen z renderu
http://imageshack.us/f/809/vegasscreen2.jpg/

Proszę o jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ustawienia projektu

[Obrazek: hd1.jpg]

Ustawienia exportu

[Obrazek: hd2.jpg]
Możesz zaznaczyc opcję two pass (będzie się renderowało 2x dłużej)
Możesz w zakładce "Projekt" video rendering quality ustawić na best
Bitrate ustawiasz w zależności ile materiału ma wejść na płytkę
Odpowiedz
Wybacz. Źle zinterpretowałem. Myślałem, że właśnie kręcisz kamerą HDV...
Ja bym proponował trochę inaczej...
Sprawdź, jak jest kodowany ten Twój materiał z kamery (za pomocą MediaInfo) - tzn. ile kilobitów na sekundę...

Druga sprawa.
Jak pzrekodowujesz do MPEG2, to musisz zadecydować, czy od razu zmieniasz rozdzielczość, czy lecisz dalej w HD (HDV1440x1080), i na końcu ewentualnie do SD (720x576).

Ja bym Ci radził zrobić tak:
- przekodowujesz do MPEG2, i na nich pracujesz (oczywiście w oryginalnej rozdzielczości);
- renderujesz do MPEG2 HDV - masz film w jakości HD;
- robisz downconvert do jakości SD (na DVD).

Jeśli Twój materiał kamerowy jest kodowany 15-16Mbps - to na MPEG2 ustaw kodowanie 25Mbps (przy zachowanej rozdzielczości HDV 1440x1080).

Jeszcze jedna uwaga. W zakładce "system", pozycja rendering quality na "best".
I kolejna: przy downconvert, tak jak pisze walerka, z tym, że ja bym dał bez przeplotu (progress), oraz stały (constant) bitrate (9,8Mbps).
Odpowiedz
Zależy kto i jak woli, Ja zawsze materiał hd z nx5 przerzucam do AVI (CineformHD 4.2.2) Montuję w avi, renderuję do avi (cineformHD 4.2.2) i dopiero z twego w zewnętrznym programie koduję do "bluryja" i dvd. Co prawda pliki zajmują więcej miejsca, ale komfort obróbki nieporównywalnie lepszy niż w avchd. Z tym "progressiv to byłbym ostrożniejszy bo gdy ma być to dvd to na tv mogą występować "duszki" To tyle, ale każdy robi jak mu pasuje
Odpowiedz
Które profilu w Cineformie używasz przy konwersji?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przedstawie to obrazkowo, w większości "robót" używam

NEOSCENE

[Obrazek: cin1.jpg]

SONY VEGAS

[Obrazek: cin2.jpg]

często do szybkiego połączenia kilku plików VIRTUALDUB

[Obrazek: cin3.jpg]

rzadko używam opcji HIGHT i tylko wtedy gdy obrabiam już w 32bitach w vegasie krótkie rzeczy np reklamówki
Odpowiedz
No właśnie cały czas się zastanawiam nad praktycznym wpływem ustawień np. MediumHD a FilmScan. Ogólnie ma problem z jedną rzeczą - bo tnie i klei się świetnie, filmy po konwersji chodza jak burza, zresztą wiesz. Natomiast w pewnych momentach Vegas nie dogaduje się z kodekiem i dostaję czarny obraz przy niektórych operacjach, szczególnie np. obrót kadru, grzebanie w kolorach czy np. blur. Support swierdził, że tak, wiedzą, pracują nad tym ale póki co dupa... Najgorsze jest to, że błąd nie jest powtarzalny. Zamkniejsz projekt, otworzysz, wszystko jest ok a czarną plamę dostajesz w innym miejscu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-02-2012, 15:41)efix napisał(a):  No właśnie cały czas się zastanawiam nad praktycznym wpływem ustawień np. MediumHD a FilmScan. Ogólnie ma problem z jedną rzeczą - bo tnie i klei się świetnie, filmy po konwersji chodza jak burza, zresztą wiesz. Natomiast w pewnych momentach Vegas nie dogaduje się z kodekiem i dostaję czarny obraz przy niektórych operacjach, szczególnie np. obrót kadru, grzebanie w kolorach czy np. blur. Support swierdził, że tak, wiedzą, pracują nad tym ale póki co dupa... Najgorsze jest to, że błąd nie jest powtarzalny. Zamkniejsz projekt, otworzysz, wszystko jest ok a czarną plamę dostajesz w innym miejscu.

Ile ja się naużerałem z suportem to głowa mała, a zaczęło się od wersji vegasa 10. W od tej wersji jest nowy aviplug.dll i ni jak nie chciał on poprawnie działać z cine( czarne klatki, zdupiony poziom czerni). Ludzie robili myki że podmieniali ten plik z 9 i jakoś to działało. Ostatni raz z nimi "debatowałem" tydzień temu po wypuszczeniu najnowszej wersji, bo po pierwsze źle się instalowała w w764bit, a po drugie w vegas 11 był widoczny kodek, ale wywalał błąd i nie szło nic zrenderować. Co prawda wycofali zaraz tę wersję z serwera i powrócili do starej (NeoSceneV554b332-110812) i nadal tam jest. Ale podesłali mi na maila poprawioną do testów i jakoś na razie działa poprawnie, chociaż przez ten tydzień za dużo nie "porendeżyłem", mogę ci na priva pchnąć jeśli używasz ver 5
Odpowiedz