samoistne(?) rozjaśnienie obrazu po renderowaniu
Słuchajcie, od pewnego czasu zauważyłem, że po renderowaniu czegokolwiek film jest rozjaśniony delikatnie...
Nic w ustawieniach nie było grzebane. Filmy po 'wyjściu' z SV są jakby za delikatną mgłą, a ujęcie z np czarnym ekranem się robi ciemno szare...

Wie ktoś czemu tak się dzieje ? Ja zgłupiałem...

pozdro!
Odpowiedz
Odtwarzacz narzuca inne kolory, może być że grzebałeś w ustawieniach "Panel Sterowania NVIDIA" (zmieniałeś gamma, jasność lub kontrast), a Vegas tego nie czyta i wychodzi problem. Spróbuj zarówno ustawienia monitora, jak i ustawienia kolorów pulpitu przywrócić do ustawień fabrycznych i zobacz, czy pomogło. Odtwórz film w kilku programach i zobacz, czy wszędzie odtwarza tak samo.
Odpowiedz
Kompresja niektórymi kodekami prowadzi do wyszarzenia kolorów. Zwłaszcza downcompress do niższych rozdzielczości "szybkimi" metodami. Spójrz choćby na Youtube na filmik 480p i 1080p - w niektórych wypadkach widać wielką różnicę między czarnym, a czymś co ma przypominać czarny.
Odpowiedz
Odświeżam temat.
Wiem że trochę czasu upłynęło ale pochłonęła mnie inna robota. Dzięki za odzew !!
Do rzeczy - wszystko posprawdzałem(u siebie i na innych odtwarzaczach i kompach też) i ewidentnie rozjaśnianie następuje w SV po renderingu. Jednak jest jedna dziwna rzecz której nie kumam, a zamiast nieudolnie tłumaczyć to macie tutaj przykład -
i przyuważcie że rozjaśnione są motywy z jpgami, ale też nie do końca bo np w 36sekundzie jak jest chmurka to jest tło rozjaśnione (nie jest czarne czarne), a zaraz jak wchodzi DRINK MILK to już elegancko czerń jest taka jak ma być(a to też lecą jpgi). Tak samo intro z chmurami zawsze i najbardziej się rozjaśnia....
Macie jakąś receptę ??
Będę robił format na nowym kompie i może jakaś odpowiednia paczka kodeków to wyeliminuje ? Albo ustawienia w SV ? Błagam o pomoc bo to jest tak irytujące że się nie da....

pozdro!
Odpowiedz
Trzeba poczytać o video levels, np.:
http://www.glennchan.info/articles/vegas...levels.htm
Odpowiedz