Synchronizacja dźwięku - program
Witam.

Czasem nagrywam wywiady, robię to zazwyczaj na 2 kamery (aparaty:) żeby było ciekawiej...
Potem przy postprodukcji już jest gorzej, mam 2 materiały do synchronizacji ręcznej i przycinania. Słyszałem, że jest jakiś programik, który sam rozpoznaje dźwięki i układa 2 ścieżki video równiutko w czasie, znajduje po nagranych dźwiękach sekwencje.
Jest to idealne rozwiązanie bo zostawiam 1 ścieżkę audio i tylko działam sobie na plikach video.
Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi :)

Może ktoś korzystał z takiego rozwiązania???
Odpowiedz
Słyszałem o takim czymś (http://www.singularsoftware.com/pluraleyes.html ), ale u mnie to w żaden sposób nie działało - a dużo robię w multicamie, więc też by się przydało.
Nic to. Wolę jednak trochę posiedzieć przy synchronizacji.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, ale link coś mi się nie otwiera.
Odpowiedz
(02-02-2012, 0:44)looker napisał(a):  Dzięki za odpowiedź, ale link coś mi się nie otwiera.

Tak, jest błędna koncówka adresu, ale można przecież poprawić?
Odpowiedz
poprawiłem
Odpowiedz
A dlaczego nie użyjecie klapsa? Albo choćby klaskania? Wystarczy 3 razy klasnąć, potem na środkowy klask zrobić synchro, sprawdzić czy się dobrze nakłada, rozgrupować film od dźwięku i wyciąć dźwięk z jednego źródła.
Na podobnej zasadzie jak tutaj (tylko tu jest synchro w FC i tylko dźwięk+dźwięk z obrazem - wychodzi na to samo):
Odpowiedz
właśnie tego szukałem, poczytam trochę o tym...

(02-02-2012, 0:56)Piciu napisał(a):  A dlaczego nie użyjecie klapsa? Albo choćby klaskania? Wystarczy 3 razy klasnąć, potem na środkowy klask zrobić synchro, sprawdzić czy się dobrze nakłada, rozgrupować film od dźwięku i wyciąć dźwięk z jednego źródła.
Na podobnej zasadzie jak tutaj (tylko tu jest synchro w FC i tylko dźwięk+dźwięk z obrazem - wychodzi na to samo):

No nie do końca, tamten programik synchronizuje mi cały materiał a ja wychodzę zrobić sobie herbatę...
Przy Twoim rozwiązaniu trzeba jednak posiedzieć nad tym i pobawić się trochę.
Jak mam 30 ujęć z 2 kamer to sporo pracy mnie to kosztuje, żeby "sparować" materiał.
Odpowiedz
Powiem Ci szczerze, że np. w Filharmoni ciężko by było klaskać (no, chyba, że Rubik gra ;)

Sprawdziłem nową wersję, i działa :)
Ale w moim przypadku, i tak większość ręcznie trzeba będzie korygować...
Odpowiedz
Okej, faktycznie macie rację, że w niektórych przypadkach na pewno się sprawdzi.

(02-02-2012, 0:37)mateuszszar napisał(a):  Słyszałem o takim czymś (http://www.singularsoftware.com/pluraleyes.html ), ale u mnie to w żaden sposób nie działało - a dużo robię w multicamie, więc też by się przydało.
Czyli jednak działa, ale nie zawsze do końca poprawnie?
Odpowiedz
(02-02-2012, 12:28)Piciu napisał(a):  Okej, faktycznie macie rację, że w niektórych przypadkach na pewno się sprawdzi.

(02-02-2012, 0:37)mateuszszar napisał(a):  Słyszałem o takim czymś (http://www.singularsoftware.com/pluraleyes.html ), ale u mnie to w żaden sposób nie działało - a dużo robię w multicamie, więc też by się przydało.
Czyli jednak działa, ale nie zawsze do końca poprawnie?

Właśnie rozmawiałem ze znajomym, on tego używa ale w FinalCut i jakoś to działa. Jedyny problem to taki, że u niego program podobno "nie widzi" plików krótszych niż 10s...
Odpowiedz