Problem z Sony Vegas Pro 9 podczas przenoszenia filmów.
J.w.
Mam problem, ponieważ podczas przenoszenia kilku klipów w formacie .avi do mojego Sony Vegas Pro 9 (trial version) ten program po prostu crash'uje i muszę go wyłączyć, bo inaczej się nie da. To samo mam z Google Chrome, wyłączam jedną kartę lub coś innego włączam/wyłączam, to mi crash'uje, ale to nie jest forum o programach firmy Google, więc na razie skupmy się na Vegas Pro 9 ;)

Mój laptop, to Acer Aspire 6920G, a oto parametry:
System operacyjny: Windows XP Professional 32-bit
Dysk: 320GB
Pamięć RAM: 4GB DDR2 Samsung (32-bit windows czyta tylko 3)
Procesor: Intel Core 2 Duo T5900 2.2GHz L2 Cache 2MB
Karta Graficzna: GeForce 9500M GS 512MB z DirectX 9 (stery najnowsze)
Karta Dźwiękowa: Realtek ALC889 (stery najnowsze)

Recenzja mojego laptopa: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ace...792.0.html

Niedawno temu re-install'owałem Windows XP i od tamtego czasu są właśnie te problemy z tym, że mi się programy wieszają. Większość naprawiłem, ale SV9 i Google Chrome dalej zepsute ;(
Nie, nie próbowałem re-install'ować SV9, nie chce mi się, i tak by pewnie nie poskutkowało. Pomóżcie. Proszę.
Odpowiedz
U mnie tak zawsze jest, że jeżeli chce odpalić pliki .avi w vegasie to wywala mnie do wina :) Ten program chyba nie lubi za bardzo tego formatu. Zawsze możesz przekonwertować pliki do innego formatu (ja się tym raczej nigdy nie przejmowałem, nie pracuje na plikach .avi). Ale dobrze będzie jak wypowie się ktoś mądrzejszy w tym temacie, bo może to wina braku (złych?) kodeków, czy coś takiego...
Odpowiedz
A u mnie łyka AVI aż miło...
Tylko jaki kodek używacie koledzy? Bo AVI może kryć różne dziwactwa... i tutaj bym szukał problemu.
Pliki dobrze jest również przygotować do jakiegoś strawnego kodeku.
Odpowiedz
Cytat:Ten program chyba nie lubi za bardzo tego formatu.
To jest generalnie ulubiony format Vegasa, a jak ma jeszcze jakieś dobre kodeki to aż furczy!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:To jest generalnie ulubiony format Vegasa, a jak ma jeszcze jakieś dobre kodeki to aż furczy!
Tylko jakie kodeki? Mógłbyś podesłać?

Odpowiedz
No nie bardzo, bo to komercyjne kodeki, ale chyba nie do końca się rozumiemy. Do obróbki filmu potrzebujesz coś co "rozkoduje" film - czyli potrafi z pojemnika jakim jest np. avi czy mov wypakować dane i utworzyć z nich obraz i dźwięk - czyli dekoder, i coś, co potrafi upakować wynik końcowy do jakiegoś pojemnika w sposób zrozumiały dla innych programów czyli enkoder. Niekoniecznie w systemie czy Vegasie masz to parami. Np. możesz zrenderować AC3 (encoder) ale nie możesz wczytać takiego pliku (przynajmniej wprost).
Jeżeli przy próbie wczytania pliku AVI np. nie masz obrazu, albo dźwięku, albo jednego drugiego to albo Vegas nie potrafi z jakiegoś powodu "dogadać się" z dekoderem, b) nie masz dekodera zainstalowanego (w uproszczeniu kodeka...) c) czasem sie zdarza, że vegas z jakiegoś powodu nie potrafi otworzyć pojemnika z filmem czyl np. niby plik jest formatu AVI ale cos tam ma niezgodne z wytycznymi.
Natomiast jeżeli Vegas się totalnie wysypuje przy próbie otwarcia takiego pliku, to znaczy, że a) prawdopodobnie masz kradzionego źle złamanego Vegasa, b) jakiś trefne kodeki z serwisów "u nas ściągniesz wszystko co potrzebne". Do normalnej pracy wystarczy to, co ma w sobie Vegas, DIvX albo Xvid i oczywiście o ile to potrzebe specyficzny kodek od Twojej kamery o ile takie są wymogi (patrz dokumentacja) czy np. programu (FRAPS czy inne systemy tego typu). Ew. ffdshow ale to już różnie bywa. Wszystkie "codec packi" to tylko taki worek z gównem który rozsmarowujesz po swoim systemie i potem się ludzie dziwią, że się ślizgają i brzydko pachnie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-02-2012, 16:28)efix napisał(a):  No nie bardzo, bo to komercyjne kodeki, ale chyba nie do końca się rozumiemy. Do obróbki filmu potrzebujesz coś co "rozkoduje" film - czyli potrafi z pojemnika jakim jest np. avi czy mov wypakować dane i utworzyć z nich obraz i dźwięk - czyli dekoder, i coś, co potrafi upakować wynik końcowy do jakiegoś pojemnika w sposób zrozumiały dla innych programów czyli enkoder. Niekoniecznie w systemie czy Vegasie masz to parami. Np. możesz zrenderować AC3 (encoder) ale nie możesz wczytać takiego pliku (przynajmniej wprost).
Jeżeli przy próbie wczytania pliku AVI np. nie masz obrazu, albo dźwięku, albo jednego drugiego to albo Vegas nie potrafi z jakiegoś powodu "dogadać się" z dekoderem, b) nie masz dekodera zainstalowanego (w uproszczeniu kodeka...) c) czasem sie zdarza, że vegas z jakiegoś powodu nie potrafi otworzyć pojemnika z filmem czyl np. niby plik jest formatu AVI ale cos tam ma niezgodne z wytycznymi.
Natomiast jeżeli Vegas się totalnie wysypuje przy próbie otwarcia takiego pliku, to znaczy, że a) prawdopodobnie masz kradzionego źle złamanego Vegasa, b) jakiś trefne kodeki z serwisów "u nas ściągniesz wszystko co potrzebne". Do normalnej pracy wystarczy to, co ma w sobie Vegas, DIvX albo Xvid i oczywiście o ile to potrzebe specyficzny kodek od Twojej kamery o ile takie są wymogi (patrz dokumentacja) czy np. programu (FRAPS czy inne systemy tego typu). Ew. ffdshow ale to już różnie bywa. Wszystkie "codec packi" to tylko taki worek z gównem który rozsmarowujesz po swoim systemie i potem się ludzie dziwią, że się ślizgają i brzydko pachnie.
a) Mam wersję trial pobraną ze strony Sony zarejestrowaną na 30 dni.
PS Problem rozwiązany, albo i nie, po prostu wystarczyło poczekać kilkadziesiąt sekund, żeby się Vegas 'odciął', nie wiem, to pewnie uroki mojego komputera. Ale dzięki za pomoc. Peace.
PS nr.2 Kodeki mam z oficjalnej strony czegoś tam, nie z takiego trafnego gó*na "tutaj pobierzesz wszystko za darmo".
Ale dzięki.
Odpowiedz