Belka z podpisem
Witam.

Potrzebuję zrobić coś takiego:

YOUTUBE - 20 sekunda

Może jest jakaś automatyczna opcja w Sony Vegas, gdzie wstawia się tekst który pojawia się potem na belce?
Zrobiłem wywiad i muszę dodać podpisy, niestety tło jest różnokolorowe i standardowe napisy są niewidoczne...

z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz
http://sonyvegas.info/attachment.php?aid=509

Myślę, że takie coś Ci wystarczy, przynajmniej na początek.

Zobacz co i jak, i zrób podobne.

Do napisu możesz zawsze dodać cień - wtedy nie ważne na jakim tle, napis będzie wyraźny.
Odpowiedz
(01-30-2012, 21:37)mateuszszar napisał(a):  http://sonyvegas.info/attachment.php?aid=509

Myślę, że takie coś Ci wystarczy, przynajmniej na początek.

Zobacz co i jak, i zrób podobne.

Do napisu możesz zawsze dodać cień - wtedy nie ważne na jakim tle, napis będzie wyraźny.

Dzięki za szybką odpowiedź, ale nie wiem jak otworzyć ten plik, który mi wysłałeś.
On ma rozszerzenie .veg, to pewnie plik sony vegas ale nie wiem jak go użyć...

Odpowiedz
Klikasz dwa razy :)
Oglądasz.
Jak Ci się podoba, i chcesz taki sam, to albo podglądasz, co i jak, i robisz tak samo w swoim projekcie, albo (dla bardziej leniwych), otwierasz drugiego Vegasa ze swoim projektem, później w moim przykładzie klikasz na event z tekstem -> kopiuj; następnie Vegas z Twoim projektem -> wklej.
Odpowiedz
(01-30-2012, 21:57)mateuszszar napisał(a):  Klikasz dwa razy :)
Oglądasz.
Jak Ci się podoba, i chcesz taki sam, to albo podglądasz, co i jak, i robisz tak samo w swoim projekcie, albo (dla bardziej leniwych), otwierasz drugiego Vegasa ze swoim projektem, później w moim przykładzie klikasz na event z tekstem -> kopiuj; następnie Vegas z Twoim projektem -> wklej.

:)

Zaskoczę Cię... ale próbowałem, nie mam programu, który otworzy ten plik...
Dodam, że używam Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
hm.... Plik, który dałem wyżej belka - tekst - VegasPro9.veg jest plikiem projektu Vegasa w wersji Vegas Pro 9 (czyli również zgodny z każdym wyższym...).
Jeśli nie działa podwójne klikanie, to otwórz Vegasa i za pomocą menu -> otwórz...
Albo nie masz wersji PRO, tylko Movie Studio ;) a więc rozszerzenie .vf
Odpowiedz

Też próbowałem, zapisałem plik i przy próbie otwarcia z programu, plik nie pokazuje się nawet w katalogu w którym go zapisałem, wygląda na to, że to nie jest domyślne rozszerzenie w Vegas 11?

(01-30-2012, 22:04)mateuszszar napisał(a):  hm.... Plik, który dałem wyżej belka - tekst - VegasPro9.veg jest plikiem projektu Vegasa w wersji Vegas Pro 9 (czyli również zgodny z każdym wyższym...).
Jeśli nie działa podwójne klikanie, to otwórz Vegasa i za pomocą menu -> otwórz...
Albo nie masz wersji PRO, tylko Movie Studio ;) a więc rozszerzenie .vf

No tak, oczywiście masz racje mam Vegas Movie Studio Platinum 11...
Przepraszam za zamieszanie.
Odpowiedz
Kolego sympatyczny.. z całym szacunkiem, ale chyba wiem, co piszę.
Zrób sreen'a wersji jaką posiadasz (możesz zamaskować klucz, aby ktoś nie próbował skorzystać).

Każdy Vegas odkąd pamiętam, domyślnie zapisywał w .VEG

Jakie masz rozszerzenie w takim razie? u siebie... to, które Vegas standardowo zapisuje i otwiera.
Odpowiedz
(01-30-2012, 22:01)looker napisał(a):  Zaskoczę Cię... ale próbowałem, nie mam programu, który otworzy ten plik...
Dodam, że używam Sony Vegas Pro 11

zaskoczę cię używam vegas 11 pro i nie mam żadnych problemów z otwarciem tego pliku
Odpowiedz
(01-30-2012, 22:14)mateuszszar napisał(a):  Kolego sympatyczny.. z całym szacunkiem, ale chyba wiem, co piszę.
Zrób sreen'a wersji jaką posiadasz (możesz zamaskować klucz, aby ktoś nie próbował skorzystać).

Każdy Vegas odkąd pamiętam, domyślnie zapisywał w .VEG

Jakie masz rozszerzenie w takim razie? u siebie... to, które Vegas standardowo zapisuje i otwiera.

TAk jak napisałem powyżej, masz racje...
Mam Sony Vegas Movie Studio Platinum 11
Rozszerzenie plików: VF
Moja wina źle Cie poinformowałem na początku, przepraszam.
Mam wersję trial, właśnie testuje. Chcę kupić pełną wersje i teraz zacząłem się zastanawiać czy to dobry wybór... Przyznam szczerze, że się pogubiłem "trochę" :)
Chciałem kupić zestaw Imagination Studio Suite 3 w którym jest między innymi Vegas Movie Studio HD Platinum.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości