Ciemne kolory po renderingu
Witam. Zauważyłem że po renderingu do formatu mp4 bądź m2ts czy mpeg2 mój klip ma dużo ciemniejsze kolory niż te w podglądzie w projekcie. Jedynie po wyrenderowaniu do wmv wszystko jest tak jak powinno. Sprawdzałem klipy na komputerze oraz TV 40" i to samo. Docelowo planuję wypuścic materiał na Blu-Ray i DVD więc rendering do wmv odpada. W czym leży problem że kolory po renderingu są tak ciemne?

Poniżej ustawienia projektu i renderingu:
[Obrazek: vegasa.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
Uwzględniasz, że to player może inaczej pokazywać kolory? Otwórz tego wmv w różnych playerach i np. VirtualDub i porównaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, ale niestety na innych playerach jest również to samo, po podłączeniu pendriv'a z filmem do TV, na ekranie również "ciemność". Próbuję różnych ustawień renderingu, ale jak na razie nic się nie zmienia. Po wyrzuceniu do wmv jest tak jak powinno.
Odpowiedz
To nie chodzi o kolory, tylko o video levels. Jeśli renderujesz do AVC lub MPEG2, to daj na Video Bus Truck plugin Sony Levels i wybierz w nim Computer RGB to Studio RGB.
Odpowiedz
Pomogło, dzięki
Odpowiedz
Tak się zastanawiam nad jednym, dlaczego masz ustawione w ustawieniach projektu Pixel format - 32-bit floating point, to może być przyczyną problemów w zależności jakie pliki wstawiasz. No i czas renderingu koszmarnie się wydłuża w tym trybie. NO chyba że obrabiasz materiał 4k z zaawansowaną korekcją kolorów itp, ale po ustawieniach projektu widać że raczej nie
Odpowiedz
Do każdego projektu, w którym intensywnie się obrabia obraz, jest zalecane 32-bit floating. Poza tym Honda nie renderuje kilkudziesięciominutowych filmów, więc te koszmarne wydłużenie renderingu jest do przyjęcia :)
Odpowiedz
(01-29-2012, 2:20)Pinto napisał(a):  To nie chodzi o kolory, tylko o video levels. Jeśli renderujesz do AVC lub MPEG2, to daj na Video Bus Truck plugin Sony Levels i wybierz w nim Computer RGB to Studio RGB.

No dobrze, ale czemu tak się dzieje? Czemu obraz widziany w podglądzie Vegasa ma się nijak do tego jaki ujrzymy po renderingu?
I żeby to trzeba było korygować jakimś efektem? Równie dobrze mógłbym na chama dodać rozjaśnienie całej ścieżki video i pewnie wyszłoby na to samo.

Ten sam problem mam teraz co Honda. To znaczy teraz go odkryłem bo akurat renderowałem dosyć ciemny materiał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Czytałeś te artykuły, do których podajemy link, zwykle przy pytaniach o jasność w vegasie i podgladzie?
Jak odpalę komputer, to wrzucę ponownie...
Strona http://www.glennchan.info/articles/vegas...paces.html nie działa, więc musisz poszukać na forum...
Odpowiedz
Może to Ci trochę rozjaśni: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...s.85).aspx
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości