Pytanie odnośnie efektu
Witam, w odpowiednim dziale nie mogę założyć tematu, to pytam tutaj. Czy w sv10 da się zrobić taki efekt:
?
Odpowiedz
da się.
Odpowiedz
A mógłbyś opisać jak to zrobić? ;)
Odpowiedz
klik klik klik, i jeszcze kilka razy klik...
Ja nie produkuję tutków.
Poza tym, zadaj konkretne pytanie, to konkretnie odpowiem.
Czego nie wiesz? (dużo się tam różnych rzeczy dzieje, jakbym miał opisać wszystko, to pewnie zajeło by trochę czasu, który jest cenny ;)
Odpowiedz
W zasadzie to wszystkiego. Co potrzeba żeby takie coś stworzyć? Zdjęcie ławki (no i oczywiście fotki)? Jak się robi takie przybliżenia, jak zrobić ten prostokąt z kółkiem (jakby aparat zdjęcie robił)?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;).
Odpowiedz
Musisz mieć:
- Tło (np ławka);
- zdjęcia (możesz przygotować w jakimś programie graficznym, dodając od razu ramkę), lub nałożyć ramkę pluginem w Vegasie;
- prostokąt z kółkiem - celownik aparatu (najlepiej przygotować w programie graficznym i zapisać jako np.PNG lub PSD (photoshop), z kanałem alfa (przeźroczystość);
- przybliżenia robisz w Pan/Crop w Vegasie, z tego co tu widzę, jest taki efekt, że obrazek się przybliża i zanika, jednocześnie zostając na swoim miejscu. Można to zrobić w taki sposób: robisz dwa tracki (dublujesz zdjęcia). dolny track zostawiasz, a na górnym robisz przybliżenie stosując keyframe (Pan/Crop), oraz zanikanie (fade - chwytasz za górny róg eventu video/zdjęcia, i przeciągasz w stronę eventu - tworzy się FADE).
Jeszcze tylko odpowiednie rozmieszczenie zdjęć na płaszczyźnie.
Trzeba się zastanowić, bo może się okazać, że lepiej dla każdego zdjęcia zrobić osobny track (tam można rozmieścić na płaszczyźnie, a nawet w przestrzeni), albo nawet dwa, skoro zdjęcie ma się jednocześnie przybliżać i zostawać w tym samym miejscu. Później tylko ustawienie parent/child (Make Compositing Parent/Child).

Trochę troboty, ale do zrobienia.
Odpowiedz
dzięki wielkie ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości