Problem z renderowaniem + ogromna waga filmu.
Witam, posiadam takowy sprzęt :
-Intel core i7 2600k
-ASrock p67 pro3
-8 gb ram

Teoretycznie wszystko powinno chodzić bardzo szybko i sprawnie, niby 30 sekundowy film renderuje się szybko ale potem waży on bagatela 2gb o.0. Chciałem skorzystać z poradnika umieszczonego na forum, ale nie stety nie potrafię zainstalować sterowników tak aby były widoczne w sony vegasie. Instalowałem już 10 różnych paczek, lub mniej i nigdy nie pojawiają się żadne dodatkowe kodeki do wybrania podczas renderowania. Zależy mi na formacie 1080p, 25-30 fps full hd.
Odpowiedz
Waga pliku będzie zależała od tego do czego chcesz go użyć. Inaczej renderuje się filmy do internetu, inaczej na płytę DVD, a inaczej na BR'a. Opisz do czego chcesz użyć pliku, a podpowiemy jak najlepiej go wyrenderować.
PS: Nie instaluj paczek kodeków tylko pojedynczo te, które są Tobie potrzebne...
Odpowiedz
Dołączę się do tematu żeby nie robić zamieszania z nowym. Mam ten sam problem z kodekiem, nie jest widoczny w SV. Chodzi o XviD, więc pewnie jest potrzebny żeby uzyskać dobrą jakość. I możecie podpowiedzieć jakich ustawień należy użyć, żeby wyrenderować filmik, w jak najlepszej jakości na YT? Czytałem o tym kilka poradników, ale żaden nie uwzględnia rozdzielczości 1920x1080, a właśnie w takiej nagrywam. Dodam że filmy są nagrywane Frapsem przy 30 fps'ch, byłoby lepiej gdybym je zwiększył? bo z tego co widzę to SV obsługuje do 30. (Sony Vegas Pro 10)
Odpowiedz