Kurs Sony Vegas Pro
Ukazał się dziś nowy kurs Strefy Kursów - myślę, że to propozycja dla wszystkich niekumatych w języku Szekspira, szczególnie tych, używających "permanentnego triala". Więcej o kursie tutaj.
Cena nie najniższa jak na Strefę Kursów, ale skoro Vegasa większość ma "darmowego" to może choć w naukę zainwestować?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
6,5 godziny - Paaaanie, komu to będzie chciało się obejrzeć :)
Odpowiedz
No tak... o tym nie pomyślałem...

Odpowiedz
Mam kurs w wersji 9
Czegoś można się z niego dowiedzieć.
Lektor trochę chaotycznie tłumaczy, można Go porównać do rozgadanego ucznia wywołanego do tablicy niby wiedzę ma lecz nie wie o co chodzi

Odpowiedz
od dłuzszego czasu rozglądam sie za tego typu kursem, bo wiedze mam na zasadzie samouczka, a chciałbym to podeprzeć własnie czymś takim, bo zapewne takie kursy wyjaśniają wiele kwesti. Wydać stowke to nie problem, ale chodzi o to by wydać ją dobrze, tutaj widze kolega Ciekawskodociekliwy, nie był raczej do konca zadowolony, ale mowi o 9, a tutaj mowa o 11, czy ktoś moze juz z tego korzystał? zeby sie wypowiedzieć? Efix rozumiem, z ejak najbardziej polecasz taka inwestycje?:D
Odpowiedz
Nie, bo nie widziałem. Dla mnie cały czas najlepszym podręcznikiem do nauki było, jest i będzie zapewne "Digital Video & Audio Production" http://www.sonycreativesoftware.com/vegasbook
Jeżeli ktoś sumienie przerobi krok po kroku całą książkę, odpadnie mu 99% głupich pytać związanych z obsługą Vegasa. Książka uczy prawidłowych nawyków, pokazuje wiele metod zrobienia różnych czynności.
Oczywiście to nie wszystko, bo wskazane jest tzw. ogólna wiedza na temat telewizji, kompresji, informatyki itd. nie wierzę wiec w zapewnienie autora, że po obejrzeniu kursu będziesz mógł wczytać "każdy materiał".

Odpowiedz
ja kurs Vegas 9 znam prawie na pamięć, ale zapytań nadal co niemiara. trwa 6 godzin bo pewne rzeczy powtarzają po kilkanaście razy, a o innych w ogóle nie wspominają. Praktycznie nie ma informacji dotyczących renderowania, no poza wybierz odpowiedni format i kliknij. Brak też wiadomości dot. ustawień programu.
Odpowiedz
Bo generalnie to jest kurs obsługi Vegasa, a nie ogólnie dotyczące techniki wideo. Jeżeli ktoś orientuje się jak to wszytstko działa, to wie, JAK ustawisz parametry, a kurs obsługi programu mówi GDZIE to zrobić. Taka różnica, i stąd zawody i pomyłki.

Odpowiedz
Powiem tak:

Gdy zaczęłam zabawę z Vegasem kilka miesięcy temu byłam totalnie zielona w tym temacie. Wprawdzie ktoś mógłby powiedzieć, że na YT jest mnóstwo tutków na tę okoliczność, ale nie czarujmy się. Może i one naprowadzają na pewne rzeczy, ale jak dla mnie nie było to, to czego szukałam.

Zainwestowałam w kurs do SV9 i byłam naprawdę zadowolona.
Może faktycznie kurs jest trochę długi, bo trwa 6,5 godziny, ale jeżeli chcemy się czegoś naprawdę nauczyć, to trzeba niestety poświęcić trochę czasu i mieć trochę samozaparcia.
Przerobiłam go od deski do deski i w moim przypadku naprawdę dużo mi to dało. Może i są tam "podstawy podstaw" - jak to niektórzy określają, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.
Naprawdę po przerobieniu tego materiału praca w Vegas-ie już nie była tak skomplikowana i zaczęła być prawdziwą twórczą zabawą.

Kurs do 11 w długi majowy weekend można było kupić w sporej promocji (30%) w Strefie Kursów za 60 zł.
Faktycznie jest tam sporo powtórek w stosunku do 9, ale są też i nowe rzeczy, takie jak, np. korekta kolorów, kontrastu czy program Titler Pro (plugin do SV) i inne.

Uważam, że produkt jest wart tego, aby go przestudiować. W moim przypadku dało to chyba oczekiwany efekt, bo łapałam się na tym, że pewne rzeczy podczas pracy z programem zaczęły przychodzić automatycznie, a tworzenie efektów nie sprawiało już takich trudności jak na początku.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości