Prawa autorskie pytanie...
wiem że to pytanie z innej beczki ale może będziecie wiedzieć?

http://www.instantmusicnow.com/samp_lice.asp

czy gdybym miał konto partnerskie YT i użył muzyki tego kolesia to mogliby mi
zamknąć konto?

Warunkiem dopuszczania ścieżki audio do swoich filmów w koncie partnerskim to posiadanie praw autorskich do danej ściezki dźwiękowej a autorstwo a prawo autorskie to różnica - mam rację?

więc wydaję mi się że prawa autorskie dzięki tej licencji w linku do tej muzyki mam z tym że autorem tej muzyki jest Michael Gary Brewer tak?

najprościej: czy ta licencja w tym linku daje mi prawo autorskie do piosenek tego gościa? może ktoś z was wie?

Odpowiedz
Wedle punktu szóstego "co możesz" wygląda na to, że nie ma problemu z zamieszczaniem na Youtube.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
prawo autorskie jest niezbywalne (zawsze będziesz autorem utworu który stworzyłeś ), a prawa majątkowe a i owszem, można sie ich np. zrzec lub wyłączyć w określonych zastosowaniach. Można tez kupić prawo do wykorzystania muzyki tz. Royalty Free. Po zakupieniu licencji możesz wykorzystywać gdzie chcesz (określa to licencja) i co najważniejsze kupując licencje masz z głowy zaiks i tym podobne. Z uwagi na to ze prawo autorskie jest niezbywalne, dobrze jest podawać autorów muzyki w końcówce czy opisie filmu
Odpowiedz
Cytat:i co najważniejsze kupując licencje masz z głowy zaiks i tym podobne.
Możesz rozwinąć trochę szerzej tę myśl? O ile pamiętam ZAIKS już takie cuda robił i już słyszałem o przypadkach, że mimo, że miałeś umowę z autorem to jeszcze mieli jakieś problemy egzystencjalne.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-16-2012, 9:22)efix napisał(a):  
Cytat:i co najważniejsze kupując licencje masz z głowy zaiks i tym podobne.
Możesz rozwinąć trochę szerzej tę myśl? O ile pamiętam ZAIKS już takie cuda robił i już słyszałem o przypadkach, że mimo, że miałeś umowę z autorem to jeszcze mieli jakieś problemy egzystencjalne.

Też o tym słyszałem

BTW już wcześniej się skapnąłem że dobrze by było na końcu danego filmu umieszczać nazwisko autora.

No i dzięki za podpowiedzi
Odpowiedz
@efix - jest to możliwe, jeżeli autor podpisał zgodę na użycie swojego utworu, ale zapomniał, co podpisał z ZAiKSem... :)
Rejestrujesz utwór w ZAiKSie, więc przekazujesz prawa również prawa.
Nikt nie będzie się zastanawiał, czy autor się zgodził, czy podpisał dodatkową umowę, czy może ugadał się przy wódce... Skoro muzyk chciał, aby ktoś inny się tym zajmował, to tak właśnie jest.

Jesteś autorem piosenki:
Podpisałeś papier -> przekazałeś prawa do zarządzania utworem -> dostajesz kasę na konto.

Jesteś autorem filmu:
Piszesz/dzwonisz do ZAiKSu -> dowiadujesz się, czy utwór jest chroniony przez ZAiKS -> przedstawiasz gdzie chcesz użyć piosenkę, gdzie film będzie wyświetlany/publikowany, czy odpłatnie, czy bezpłatnie i wiele wiele innych... -> dostajesz kwotę do zapłacenia -> akceptujesz warunki -> wpłacasz podatek od wykorzystania praw -> masz papier, i wszystko w dupie (prawie wszystko).

Dla zainteresowanych (cytat ze strony ZAiKS): http://zaiks.org.pl/274,166,procedury_zw...licencjami

- Wykorzystać utwory w produkowanym filmie

Wykorzystanie utworów w wybranej przez Państwa działalności wymaga uzyskania zgody uprawnionych. W wypadku utworów autorów polskich reprezentowanych przez ZAiKS zgodę taką można uzyskać za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia. Bliższe informacje można uzyskać w biurze dyrekcji generalnej Stowarzyszenia kontaktując się z jedną z niżej wymienionych osób:

Grzegorz Burakiewicz
Kierownik Wydziału Nagrań Mechanicznych
tel.: (0 22) 635 54 14
(0 22) 827 60 61 - 69 wew. 306
fax: (0 22) 635 55 46
e-mail: g.burakiewicz@zaiks.org.pl

Hanna Kuberska
Z-cą kierownika Wydziału Nagrań Mechanicznych
tel.:(0 22) 635 58 62
(0 22) 827 60 61 - 69 wew. 305
e-mail: h.kuberska@zaiks.org.pl

Teresa Gurawska
Kierownik Sekcji Umów
tel.: (0 22) 635 54 19
(0 22) 827 60 61 - 69 wew. 329
e-mail: t.gurawska@zaiks.org.pl

Może i nie jest to idealne rozwiązanie, ale jakieś na pewno jest.
Odpowiedz
Brzmi zajebiście: Wydział Nagrań Mechanicznych :)

Odpowiedz
No nie... ;)
Nie wiem, skąd oni te nazwy biorą.

Bardziej zastanawia mnie:
Biuro Pełnomocnika ZAiKS-u ds. Czystych Nośników

? O so chozi?
MontyPhyton? Czy jak?
Odpowiedz
Właśnie tak patrze na te stronę, to tam są w sumie dwie sprawy. Raz - wykorzystanie utworu w filmie, dwa - rozpowszechnianie go w Internecie.

Odpowiedz
Właśnie na tym polega idea royalty free - płacimy za utwór i mamy w dupie ZAIKS-y, STOARTy i inne wynalazki.
Odpowiedz