Super komputery, stajnie renderowania i inne takie.
Pewnie większość z was zastanawiało jak renderuje się te wszystkie superprodukcje filmowe. Ja też zacząłem się tym interesować. Narazie odkryłem, że profesjonalne wytwórnie filmowe takie jak Warner Bros, Sony Pictures Enteriament... posiadają tkzw. Stajnię renderowania, w której jest przechowywany superkomputer. Jedna z firm zajmujących się profesjonalnymi efektami specjalnymi posiada w takowej stajni ponad 2000 procesorów, które są połączone z każdym komputerem w firmie. Mnie zaciekawiło jak. Myślałem, że to jest coś ala usługi renderownia przez sieć, połączoną światłowodami. Ale skąd wziąć taką płytę główną na kilkaset procesorów? Wiem, że można kupić takie na 2 ale 2000tys? Piszcie co sądzicie o takich sprawach.

//edit:
Patrzcie co znalazłem: http://www.idg.pl/artykuly/19903/Zbuduj.....domu.html może się kiedyś zabiorę :D
Odpowiedz
Ehh, wiesz takie coś jest robione przez firmy na zamówienia. Każda większa serwerownia posiada takie właśnie komputery. To nie jest tak, że stoi sobie skrzynka 1m x 0,40cm i jazda :) Kolega ode mnie ze studiów ostatnio chciał wyrenderować film 3D, który zrobił w jakimś tam programie do tego przeznaczonym to wyświetliło mu, że film wyrenderuje się za 100 ileś dni :D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jutro może przetestuje co daje network render service w vegasie, z tego co czytałem na zagramanicznych stronach to sprawuje się nieźle ciekaw czy da radę na 3 kompach (1x pc 2x laptop) bo podobno przy takiej kofiguracji czas spada o nawet 50%!
Odpowiedz
jak można wyczytać, animacja renderowała się 110dni :D
Odpowiedz
Ciekawe co by zrobił jak by było 99% i bluescreen(ten windowskowski)
Odpowiedz
Daje radę na 3ch kompach - sam używam network renderera, ale uzysk czasu jest tylko wtedy gdy wąskim gardłem jest cpu (czyli w projekcie są karkołomne efekty, czy 3D) a nie np. dane (miksowanie wielu ścieżek video, materiał HD) - wtedy trzeba się liczyć z spowolnieniem.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Niby fajna opcja renderowania na kufelku pc, ale u mnie jednego nie wykorzystuje w 100%. Zazwyczaj 1 wątek w 100% i drugi na 50-60, a reszta mocy jest niewykorzystana.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości