Montaż do oceny
Dawno nic nie było.

Co sądzicie o takim filmiku?
Jest to muzyczne video o kulisach kręcenia jednej reklamy.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Fajne Bunch, fajne... Natchnąłeś mnie pomysłem kupna lamp ogrodowych do nagrywania :D
Odpowiedz
Wątpię aby lampy ogrodowe były użyteczne.
Odpowiedz
W takim razie Cool story sis, znana powszechniej jako Bunch, doradź proszę, czy opłacałoby się kupić 400 lumenowe żarówki ledowe za 25zł x 4?
PS: Wstrzymałem się z kupnem bo nie wiem jak to by trzeba było podłączyć...
http://allegro.pl/zarowka-gu10-80-smd-le...14626.html
Odpowiedz
Niestety nie wiem.
Odpowiedz
Może i niezłe tylko po pierwsze nie wiem kulisy jakiej reklamy zostały tu skręcone więc trudniej sobie jest wyrobić zdanie a po drugie już gdzieś w około drugiej minucie dopadło mnie znużenie i straciłem zainteresowanie filmem.
Odpowiedz
Po kilku minutach byłem już lekko znudzony oglądaniem. Nie wiem co o tym powiedzieć, bo nie widziałem reklamy.
Dobrze widzę, że nagrywałeś Canonem 500d? Jeśli Cie to interesuje, to wyszedł Magic Lantern do tego Canona (manualne ustawienia itd.)

Co do tych lamp. Możesz poszukać mocnych, energooszczędnych i do nich dokupić (nie znam poprawnej nazwy) obudowę? Zamieniłem halogeny na takie rozwiązanie bo: po pierwsze nie żre tyle prądu, a po drugie - nie grzeje się aż tak mocno. W każdym razie kupiłem 4x energooszczędne o mocy ponad 100w i do tego coś takiego: http://el-mar.sklep.pl/_var/gfx/b0f29738...c66402.jpg - wyszło poniżej 100 zł, a moim zdaniem efekt lepszy niż halogeny :)
Odpowiedz
Cześć.

Tak, celne oko. Canon 500D. Nawet nie wiedziałem, że do tego modelu Canona jest. Dzięki.
Jednakowoż, osoba od której została "wypożyczona" lustrzanka, sama nie rozgryzła nawet możliwości lustrzanki do końca, więc co tu gadać o Magic Lanthren. :)

Te lampy Twoje dają lepsze światło, bielsze. Wiem. Ale trochę słabiej świecą.
Natomiast co do halogenów, to kupione zostały tanim kosztem. 30 złotych dolne i jeszcze 40 złotych taki sam tyle że na statywie. I to jest jakiś absurd! Wykonanie jest po prostu tragiczne. W tym na statywie musiałem... żłobić plastik! Dłubać w tym bo nie chciało się nawet złożyć to chińskie gówienko jak należy. Natomiast te dwa dolne to śruby w nich sa tak obluzowane, że halogeny spadają. Zwisają w dół. Śrub nie idzie dokręcić bo nie ma czym ich przytrzymać z drugiej strony (jest wokół nich wyżłobiony metal, że ciężko cokolwiek mocnego tam wsadzić by oporowało, nie mówiąc już o kluczu). I to oba takie trefne, a więc wszystkie. Do tego jeszcze po 6 minutach pracy spaliła się żarówka w jednym halogenie. I koniec. Trzeba było z jednym kręcić (trzeciego nie było akurat wtedy). Co mogę powiedzieć o tych halogenach?

Jezus Maria, jakie to jest ZŁE!

A tak z ciekawości, można gdzieś zobaczyć te Twoje filmy, które powstały przy użyciu takich rozwiązań oświetleniowych i w ogóle?
Odpowiedz
Bunch co do statywu:

Nie wiem jak to jest z rurkami PVC w polsce, ale jeśli takowe są, to myślę, że zbudowanie czegoś na wzór tego nie byłoby czasochłonne (i co ważne dużo by nie kosztowało). Wszystko się do tego trzyma (na końcu filmiku to z resztą widać).
Odpowiedz
(01-18-2012, 1:50)Cool story sis napisał(a):  Cześć.

Tak, celne oko. Canon 500D. Nawet nie wiedziałem, że do tego modelu Canona jest. Dzięki.
Jednakowoż, osoba od której została "wypożyczona" lustrzanka, sama nie rozgryzła nawet możliwości lustrzanki do końca, więc co tu gadać o Magic Lanthren. :)
Nie jest trudno - sam posiadam ten model, więc jestem w temacie. Ale coś takiego jak automat do timelapse, hdr, nagrywanie filmów hdr, różne maski, zebry, wskaźniki, ustawienia bitrate, zmiana fps, sterowanie poziomem wejścia dźwięku, rack focus, follow focus i wyjście słuchawkowe ;)
Ja jestem bardzo zadowolony z tego oprogramowania a to jest dopiero część działających funkcji ;) Tym bardziej, że ostatnią wersję instaluje się podobnie do aktualizacji.

Co do tych lamp - jak nagram coś innego niż testy, to na pewno się pochwalę.
Odpowiedz