YouTube i FullHD
"Przedstawiciele YouTube.com oficjalnie zapowiedzieli, że za kilka dni w serwisie pojawi się nowa funkcja - odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p (1920x1080 punktów, czyli tzw. Full HD).
Obecnie najwyższa dostępna rozdzielczość filmów w Youtube to 720p. Ale zwiększenie maksymalnej rozdzielczości to nie jedyna zmiana - serwis szykuje również nową pełnoekranowy odtwarzacz wideo (który będzie szczególnie przydatny właśnie podczas odtwarzania materiałów o najwyższej rozdzielczości).

Przedstawiciele Youtube poinformowali podczas konferencji prasowej, że obecnie ok. 10% dostępnych w serwisie klipów wideo jest dostępnych w rozdzielczości 720p - ale firma spodziewa się, że liczba filmów w HD (również w 1080p) będzie rosła, wraz z popularyzowaniem się urządzeń rejestrujących obraz w tym formacie oraz szybkiego dostępu do Sieci (niezbędnego do przesyłania i oglądania takich filmów)."

Gazeta.pl
Odpowiedz
No to nieźle się postarali.
[Obrazek: firestorm2cy2.jpg]
Odpowiedz
W Polsce i tak nie będzie to często używane ponieważ tu "szybkim" łączem nazywamy 4MB/s.
Odpowiedz
No czy ja wiem skoro 720p na łączu 2 mb się ładuje bez czekania, to w tej rozdzielczości na 4 też nie powinno być większego problemu ;0
Odpowiedz
Tak, tylko uploaduj sobie 4GB, a tu przy 90% error :D!
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Pewnie goście od Google nie są tacy głupi i pewnie dają możliwość ponowienia uploadu :D
Odpowiedz
No z tym to masakra by była :D
Odpowiedz
Wam też się wydaje, że YT wprowadzi funkcję oglądania filmów pełnometrażowych? Gdzieś czytałem, że wprowadzi, ale gdzie i kiedy?
Odpowiedz
Też o tym czytałem, ale jeszcze trochę na to poczekamy. Chociaż już teraz widać wyraźny trend do oglądania YT względem np. TV :) I szczerze, podoba mi się to.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
W sumie dostęp do filmów pełnometrażowych w sieci jest coraz bardziej popularny, wiec dlaczego na YT miało by nie być.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości