Zewnętrzne kodeki. Jak dodać do programu?
Witam,

Posiadam vegas movie studio w wersji 10. Hmm pobrałem kodek xvideo z tutoriala jak renderować filmiki na yt z tego forum. Teraz się zastanawiam co zrobić z tym kodekiem aby vegas go widział a ja abym mógł go wybrać i renderować nim filmiki?

Dodatkowo właśnie w tym tutorialu link - http://sonyvegas.info/thread-1027.html Jest taka zakładka raczej guzik :P "configure" przy kodeku, który się wybiera ja nie mam takiego guzika czemu??

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
Bo Xvida robi wielu "producentów" na przykład i możesz mieć inną wersję na przykład.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-12-2012, 15:48)efix napisał(a):  Bo Xvida robi wielu "producentów" na przykład i możesz mieć inną wersję na przykład.

No ok ja Ciebie rozumiem. Tylko napisałem, że pobrałem kodek z tutoriala, który jest umieszczony na tym forum. Link do tutoriala jest w moim pierwszym postcie w tym temacie. Co do tego skąd pobrałem kodek to proszę pobrałem go dokładnie stąd http://www.xvid.org/Downloads.43.0.html
Hmm Efix moje pytanie brzmiało jak dodać kodek do Vegas Movie Studio abym mógł go wybrać w programie i za jego pomocą zrenderować filmik. Hmm no i dodatkowo czemu nie mam tego "configure" przy żadnym kodeku (domyślam, że Twój post jest odpowiedzią właśnie na to pytanie. jeśli się mylę to mnie popraw Efix proszę). Hmm no i jeszcze raz podkreślę moje główne pytanie "Jak dodać kodek do Vegas Movie Studio abym mógł go wybrać w programie i za jego pomocą zrenderować filmik"??

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
Cytat:Co do tego skąd pobrałem kodek to proszę pobrałem go dokładnie stąd http://www.xvid.org/Downloads.43.0.html
Aha, a możesz dokładnie opisać, jak go zainstalowałeś i który z plików pobrałeś?
Generalnie zauważyłeś, że to edycja developerska?

Odpowiedz
Ok ok ok zwracam wszystkim honor. Zły kodek ściągnąłem. Tutorial przeczytałem jeszcze raz i wszystko śmiga.

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
Efix pomóż mi jak możesz. Zrenderowałem pierwszy filmik i niestety rozjeżdża mi się audio z video. Chodzi mi audio standardowe w video a nie nagrane z micro. Gdy przed renderowaniem podglądam w okienku tym po prawo video jak powinno być po renderowaniu to dźwięk jest ok. Gdy się zrenderuje to dźwięk się rozjeżdża. Widać np jak coś kupuje a dźwięk kupowania tego przedmiotu słychać później. Czemu się tak dzieje?

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz
Nie mam pojęcia, sorry, trudno mi analizować coś, czego nie widzę. Kolejny raz powtarzam, nie jesteśmy magami ani wróżkami, tzn. jeden jest, Bunch, on wróży z fusów, ale w przypadku jego przepowiedni masz 99% pewność, że się nie sprawdzają :P.
Doczytaj regulamin i inne informacje z cyklu "jak zadawać pytania", może ktoś Ci pomoże, jak podasz niezbędne informacje.

Odpowiedz
Witam,

Dobra tak zrobię :). Renderuje filmik jeszcze. Dzięki Efix jeszcze raz za pomoc bez Ciebie to bym w ogóle nie ruszył. Nie dopatrzyłbym się po prostu linku do tego Xvideo.

Pozdrawiam p69d.

EDIT:
Zrenderowałem jeszcze raz.... i udało się teraz jest ok. Jeszcze raz dzięki za pomoc Efix.

Pozdrawiam p69d.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości