problem z plikami mov
Przedstawie Wam problem, o którym wielu pewnie słyszało...
nagranie Canonen 7d, karta 32Gb, 12 klipów nagrane, wszystko skopiowane na mój dysk. 5 z tych 12 klipów jest "?uszkodzonych?". niczym nie można ich odpalić. Quicktime pokazuje błąd - 2048. Na google roi się od tego typu zagadnień - zarówno na stronach polskojęzycznych jak i england sprechen - innych języków nie znam. Tyle tylko, że zaproponowane programy do rozwiązania problemu są jak słaby uczeń na klasówce.... niby coś tam skrobie, ale efektu żadnego.
próbowałem kolejno:
- videorepair
- file-repair
- MediaCoder
- Easy Driver Pro
i żadnych rezultatów nie ma ;/
- te klipy były zgrywane dawno temu, na karcie na której były nagrane do teraz zostało nagrane tysiąc innych rzeczy.
- nigdy wcześniej i nigdy póżniej na tym aparacie i tej karcie podobny bład nie wyskoczył
- odpaliłem te klipy w HexEdit.... dane są, nie ma pustych miejsc
We właściwościach uszkodzonych klipów jest ich rozmiar, data modyfikacji.... nie ma (jak w innych - działających - klipach długości, rozdzielczości, ilości fps)

Moje pytanie jest banalne w swej prostocie.... co zrobić, żeby te "uszkodzone klipy" zaciągnąć na timeline programu montażowego??
Odpowiedz
A sprawdzałeś stan twardego dysku? Może się okazać, że będziesz miał więcej kłopotów.
Odpowiedz
od tego czasu zdążyłem się już zaopatrzyć w nowy dysk, ale z żadnymi innymi plikami nie miałem problemu.
Odpowiedz
Najgorzej jak ktoś ma z czymś problem, ludzie podsuwają mu różne rozwiązania, a sam zainteresowany nie raczy nawet odpisać czy mu się udało poradzić z problemem. Dlatego też piszę: "uratowałem uszkodzone pliki .MOV". kosztowało mnie to ogram czasu i... ok. 350 zł. Zakupiłem program Remo Repair MOV, który mówiąc krótko zrobił co do niego należało.
Odpowiedz