BRACIA! Komputer do 2000 pln
Witam, jestem świeży na forum, szukałem, szukałem i nie znalazłem aktualnych danych. Mam dostępne 2000 pln, na czym montować Avchd na Vegasie 11 (64 bitowym)w miarę płynnie, bez spowolnień zwłaszcza podglądu, który w montażu szybkokadrowym jest niezbędny. Zaznaczam, że żyję z filmów amatorskich i jest to moje narzędzie pracy i w ogóle niezbędne. Wiem, że CUDA i geforce i 8 gb, ale co z innymi komponentami? Podpowiedzcie mnie poproszę, a dam Wam dzieła niewidziane dotąd i piękne i koniec pytania.Pozdrawiam
Odpowiedz
Takie rzeczy to tylko w Erze. A właściwie już nie, bo Ery nie ma...
2 tys. to tak trochę mało.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Teraz może być ciężko, bo ceny dysków i pamięci trochę poszły w górę, niemniej jednak na sam początek można próbować coś takiego złożyć:

Płyta główna MSI X58 Platinum (MS-7522 v 3.0) 310.01 PLN
Procesor Intel Core i7 940 (3.2 GHz) 646.29 PLN
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 500.35 PLN
Pamięć RAM Kingston KVR1333D3E9S/2GI 93.34 PLN
Dysk twardy Seagate ST3500320AS (500Gb SATAII) 112.04 PLN
Obudowy i zasilacze Chieftec CFT-750-14CS 295.41 PLN

a z czasem dokupić RAM i HDD do większych rzeczy (lub wykorzystać co masz np. napęd DVD, obudowę i zasilacz jeśli jest w standardzie PG i wystarczającej mocy, wtedy można dołożyć do RAM-u). Pozostałe rzeczy (klawiatura, mysz, monitor itd. ) zakładam, że masz.
Możesz jeszcze spróbować z innym CPU lub inną grafiką, ale to już pozostawiam we własnym zakresie:
http://lepszykomputer.pl/index.php?lang=...MP&ident=1
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Dolicz do tego jeszcze system... To trochę taka konfiguracja na styk, naprawde "na start", pytanie właśnie ile masz z poprzedniego kompa. Czy dołożysz DVD, czy Blu-ray, czy jednak nie więcej pamięci. Z opisu wynika ze to ma być komp do szybkiej pracy na plikach któe do szybkiej pracy się średnio nadają.

Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi, może po sprzedaży pamiątek rodzinnych, będę mógł wydać 2500, nie mam nic z poprzedniego komputera, bo pracuję na laptopie, który się grzeje niczem piec martenowski i wyłącza w trakcie renderingu 1280 na 720 w wmv nawet minutowego filmu, a rzadko robię więcej niż trzy minuty.VM rexor, Panie miły, ja słyszałem, że vegas 11 przenosi swoje moce na chip w karcie grafiki, zatem może by tak i5 wystarczył, czy nie? Nie wiem już sam nic, kiedy te przeklęte dyski spadną z ceny? Aha, Panie Efix, system mam Win 7 64 bit prof, zatem te 300 złotych zaoszczędzę. No i mam monitor Szamszunga 23', oraz dysk przenośny na 300 gb, zatem dysk mógłbym nawet kupić używaną 250 tkę.
Z Panem Bogiem, jeśli coś chcielibyście mnie podszepnąć będę wdzięczen i wyślę kwiaty i inne takie frykasy..
Odpowiedz
No to w takim razie mospanku proponuje rozwiązanie bardziej przyszłościowe - weź jaką bądź tańszą kartę grafiki, nawet z odzysku byle w miarę nową, a zaoszczędzone pieniądze wpakuj jednak w i7 i dużo RAM. Jak robisz coś pożytecznego co daje pieniądze, to dysk wkrótce dokupisz a kartę zmienisz na lepszą.
Ale ogólnie i tak ogólna wydajność to połączenie wielu elementów - możesz mieć super procka, ekstra pamięć, wypasione szybkie dyski i zarżnąć wszystko jakąś gównianą płytą główną. Myślę, że propozycją VM Rezoxa to dobra propozycja, co najwyżej możesz zrobić tak jak mówię - wsadzić tańszą grafikę, wymienisz później na taką co będzie Ci dopalać wyświetlanie.

Odpowiedz
W takim razie tak: i7 ma być i już, tak? AMDeki nie radzą sobie najlepiej z Geforcem w trybie działania w Vegasie? I co z tą osławioną możliwością włączenia GPU akceleracji? W filmach na Youtube widzę, że rendering jest dużo szybszy, chociaż mnie chodzi bardziej o podgląd, niech tam sobie rendering trwa i godzinę. Używam filtrów podobnych do Magic bulleta, do tego kluczowanie kolorem w green screenie i inne cymesy. Jeśli powiecie, że i7 to trudno, kupię i nie będę zawracał d..głowy. Dzięki za Wasz czas i cierpliwość. Kwiaty to był żart- nie wyślę. Pozdrawiam
Odpowiedz
GPU dopala rendering tylko dla AVCHD. Jeżeli karta jest odpowiednio wysoka to dopala także preview, czyli to co chcesz. Ale pewne rzeczy i tak Ci będzie liczył procek, one jest sercem układu. Z tym dopalanie GPU to też jest różnie - sam Vegas dostanie dopał, ale np. niekoniecznie wszystkie wtyczki z tego korzystają. Dlatego sugeruję mocniejszy procek a kartę sobie zmienisz jak bedziesz miał za co.
AMD też jest ok, ale nie mam praktyki, jestem fanem spółki intel+nvidia.
Inaczej - PRAWDOPODOBNIE karta da Ci dopał. Ale MOŻE się zdarzyć, że będziesz miał pożytek zdecydowanie mniejszy, niż się spodziewasz (nieadekwatny do wydatku wzrost mocy).

Odpowiedz
Ja też bym poszedł w stronę procesora.
Lepsza karta pomoże w: czasie renderingu, oraz w płynności podglądu.

Ale mocny procesor dopali i to, i to :)

Rendering - jak dla mnie nie ma większego znaczenia, czy rendering potrwa godzinę, czy też dwie.
A podgląd - nawet przy najlepszej grafice będziesz miał jeszcze ograniczenia związane z transferem dysku...

Zrób jak pisze efix.
A nawet jesli znajdziesz jakąś płytę główną z zintegrowaną grafiką - też da radę.
A z czasem kupisz porządną kartę graficzną i będziesz miał komplet.

Procesor, jak już kupisz i5, to raczej nie będzie Ci się chciało zmieniać, tak mi się wydaje ;)
Odpowiedz
Efix, siedzisz Pan i czytasz i odpowiadasz na takie farmazony, które piszę, to miło z Pana strony, jednakowoż zapytam wprost: ten Geforce 550 Ti ( chyba najlepiej z Gigabyta, tak?)dopali mnie preview? Czy ktoś z Państwa używa tego zestawu, który opisał mnie miły człowiek VM rexor? Wnioskuję z tego, że tak to właśnie: i7, 4giga, 550ti, 450 watowy zasilacz i dobra płyta to podstawa i nie szukać substytutów żadnych już, tylko na tem się skoncentrować Panie i Panowie ? Prędkość dysku ma wielkie znaczenie, czy tu demonizują Sata i Sata jakieś 2,3? I co z kośćmi rzuconymi w pamięć? Polskie szalone gudramy 8 giga to dobry wybór? Szanowny Efix: Mam dwie kamery nagrywające w diabelskim AVCHD i mnie to boli, oj boli, ale cóż zrobić, jeśli dopala ten format to dobrze. I już dobrze się idzie do Dolistowia Panie Janku..
O, piękny Pan Mateusz coś napisał jak tworzyłem posta...Zatem te siermiężne dyski mnie potrafią przyhamować podgląd? Ot i zagadka...Teraz jestem skonfudowany czy warto kupować starszy dysk, czy też ładować mamonę w nowy i hulający jak fryga..Pozdrawiam życząc zdrowia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości