Pierwszy film.
Cześć,

Chcę zrobić filmik ( krótki ) reklamujący firme. Ma on się składać ze zdjęć i napisów. Wszystko z jakimiś fajnymi efektami. Mam na stanie Sony Vegas 9 Platinum i Adobe After Effects CS4. Film oczywiście chciałem poskładać w SV, a efekty zrobić w AAE. Jak się do tego zabrać, od czego zacząć?
Odpowiedz
Zacząć od podstaw oczywiście, czyli wziąć się za czytanie pomocy dołączonej do tych programów. Poza tym jest masa tutoriali na youtubie.
Odpowiedz
Od pomysłu, następnie scenariusz, później zdjęcia (wykonać, no chyba, że już masz...), a później trochę pracy i po kłopocie.
Jeszcze tylko jakiś fajny podkład (jeśli nie umiesz sam nagrać/stworzyć), to albo jechać na darmówkach, albo poprosić/zlecić wykonanie takowego.

Miłej pracy.
Odpowiedz
Pomysł już mam, co i w jakiej kolejności będzie też wiem. Co do samego tworzenia: efekty i wszystko robić sobie w AAE i skleić całość w Sony Vegasie, tak?
Odpowiedz
To zależy.
ja np. się nie znam na AAE. Dlatego większość v Vegasie (co się da); a grafiki w PHOTOSHOPie.
Wszystko zależy, jakich efektów się spodziewasz, co oczekujesz, bo Vegas + pluginy dają duże możliwości.
Odpowiedz
Generalnie to ma być dość prosty film. Mniej więcej chodzi o coś takiego, że jest tekst->zdjęcie->tekst->zdjęcie itd. Zależy mi na jakiś fajnych efektach ( przejściach ), efektach tekstu itd.
Odpowiedz
To pomiędzy klipami zrobisz sobie przejścia. Nie potrzebny ci After Effect. Efektów napisów jest mnóstwo na YT.
Odpowiedz
Vegas jest zasadniczo programem do MONTAŻU. Czyli Twoja pierwotna idea, podorabiać efekty w AFX a potem posklejać w Vegasie jest jak najbardziej dobra i słuszna, ale...
Wg mnie mnie na dzień dobry robisz krok w ślepą uliczkę. Piszesz, ze to ma być film - reklama firmy, parę wpisów dalej "Zależy mi na jakiś fajnych efektach ( przejściach ), efektach tekstu itd. ".
Sorry, ale wyjdzie z tego wiocha (nie mam nic do wsi, żeby było jasne) i disco polo. Zastanów się, czy naprawdę chcesz zrobić takie mrygajace efekciarskie pierdu pierdu. Nie na tym chyba polega reklama firmy. No chyba, że Twoim targetem jest fura, skóra, komóra i suczki w klatce.
Ale jeśli się uprzesz, to darowałbym sobie do tej roboty AFX, nie rzucajmy pereł przed wieprze. Skorzystaj z samego Vegasa + wtyczki NewBlue - masz tam od groma efekciarskich przejć i do tego efekciarskie tytuły w Titler Pro, NewBlue zresztą...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ta reklama to tylko do konkursu ma być, tego nikt po za organizatorami za pewne nie zobaczy.

Odpowiedz
Tm bardziej uważam, że taki kierunek nie jest dobry. No ale - wolny kraj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz