Zdjęcia w filmie.
Witam.

Zacznę od tego, że już się przestraszyłem i myślałem, że forum padło, bo nie można było wchodzić, ale odetchnąłem z ulgą :D.

Mój problem polega na tym, że powiedzmy robię filmik w HD i pomiędzy krótkimi wycinkami filmów wstawiam jakąś fotę i na YT fotki nie są na całym oknie filmu, tylko są ucięte po bokach. Teraz pytanko jak zrobić to, aby fotki były wyświetlane w filmie na całym ekranie, a nie poucinane.

Pozdrawiam.

P.s SVP 10 trial jakby co :)
Odpowiedz
Otwierasz pan/crop ze zdjecia i ustawiasz 16:9.
Odpowiedz
Dzięki, że mnie nakierowałeś, ale mógłbyś objaśnić dokładniej gdzie to zmienie? Szukam i nie umiem się doszukać :)
Add: Ok mam. Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
Na timeline, tam gdzie jest zdjęcie, klikasz w zaznaczony na czerwono przycisk. Otwiera ci się okno, tak jak w załączniku nr.2. Te przyciski po lewej stronie tego okienka, musisz mieć tak samo odznaczone jak w załączniku. Wtedy formujesz ten prostokąt, w którym jest te F, tak aby zdjęcie dopasowało się do formatu 16:9.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Klikasz na timelinie na zdjęciu, PPM, Switches-->Maintain Aspect Ratio (ma być odznaczone)
Odpowiedz
Tak też można, ale z tego co zauważyłem, to zdjęcie się rozciąga, a przy użyciu pan/crop przynajmniej zachowują się oryginalne proporcje.
Odpowiedz
Tak, to zależy co chcesz uzyskać, w Event Pan/Crop zdjęcie zachowa proporcje, ale dla odmiany zostanie ucięte, więc jeśli zależy ci na zachowaniu całego zdjęcia to opcja druga jest moim zdaniem lepsza. Jak kto woli :)
Odpowiedz
Padro, dzięki Twoja metoda jest prawidłowa, bo jak ustawiam 16:9 to się obraz zoomuje, a tego nie chcę.
Odpowiedz
(01-07-2012, 18:45)Olaff napisał(a):  bo jak ustawiam 16:9 to się obraz zoomuje, a tego nie chcę.

A kto ma przyjemność w oglądaniu zniekształconych zdjęć?
Odpowiedz
Hmm, nikt? :P

W każdym razie 'problem' rozwiązany. Dzięki.
Odpowiedz