Ramki
Witam. Mam pytanko. Jak zrobić takie ramki jak są w tym filmie:

Potrafie zrobić ramki 1 kolorowe, ale są brzydkie nie wiem jakz robić 2-kulorowe, takie jak tutaj siwo-białe, które się poruszają.

Dzięki za odp.
Odpowiedz
Zaciągnąłeś ten szablon? Myślę, że autor wykorzystał odpowiednio zrobiony obrazek png, który daje złudzenie wypukłości.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Nie mam tego szablonu. Dodalem sam tło, potem zdjeica, zrobilem ze sie tak ruszaja itd, ale nie umiem zrobic takeij ramki mam normalna ramke zieloną, która do dupy wygląda za przeproszeniem.
Odpowiedz
@UPEK
Odpowiedz
Odświeżam ostatni raz ;p jak nikt nie wie to trudno :P
ale i tak dzieki za wejscia ;)
Odpowiedz
Nie rozumiem, co sprawia Ci trudność?
Skoro ramkę masz, przypuszczam, że wiesz jak zanimować (nałożyć efekt).

A skoro Twoja ramka jest do d...proponuję wykoanie lepszej ramki w programie graficznym, typu photoshop. Tam nawey możesz wykonać animację.
Później zapisujesz do PNG, z kanałem alpha.
A jeśli animacja - to eksportujesz jako MOV...
Jeszcze jedno. Na pewno chodzi Ci o ramkę? Czy może o tło?
Odpowiedz
Tło mam, ramke mam zieloną i ona jest ustawiona normalnie, jak dodam taką z photoshopa, to nie ustawie zeby byla pod każde zdjęcie, bo kazde zdjecie ma inna wielkosc. Zrobilem poprostu ramke zwykla taka zielona, a chce jakas taka ruszajaca sie jak by sie dalo to jak? ;d
Odpowiedz
Szczerze mówiać, to żeby się nie pieprzyć z warstwami w Vegasie itd. to bym po prostu hurtem dorobił taką ramkę do każdego zdjęcia...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-09-2012, 23:57)Adek1243 napisał(a):  ...a chce jakas taka ruszajaca sie jak by sie dalo to jak? ;d

To trzeba się pitolić z warstwami.
No chyba, że łatwiej będzie Ci zrobić osobny projekt. Wrzucić ramkę. Nałożyć inną warstwę (np. prążki), która przy odpowiednim zmiksowaniu warstw ("Compositing mode", oraz przesunięciu w "Pan/Crop"), dadzą efekt poruszania/animacji.

Później zapisany projekt wrzucasz metodą "przesuń/upuść" do poprzedniego projektu, w miejsce ramki, i masz animującą się ramkę.

Można również zastosować jakiś efekt, który nałożony na ramkę spowoduje jej poruszanie się (animowanie).
Odpowiedz
Można też pobawić się wtyczką Extruded Spline z BCC7.
Odpowiedz