Kamera HDR XR550VE TUNING
Witam wszystkich vegaso-maniaków.

Przeglądając inne forum znalazłem taką kamerkę jaką posiadam sam, czyli Sony HDR XR550VE po małym "tuningu".Wygląd jej przypomina półprofesjonalną kamerę.Sam bym chciał zainwestować parę złotówek i zmontować coś takiego tylko nie wiem od jakiego modelu zostały zastosowane elementy.
Może ktoś wie od czego to może być i gdzie można to kupić?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
http://www.bhphotovideo.com/

Masz w porządku kamerę po co ja psuć? Dla szpanu czy bedzie lepiej filmowała?
Na początku jest założony obiektyw z osłoną na światło.
Odpowiedz
Filmowanie traktuje jako moje hobby.Nagrałem już parę wesel u znajomych właśnie tą kamerą.Jestem zadowolony z niej.Parametry techniczne są ok tylko wizualnie jest troszkę za mała.Wiem że do tego typu nagrań powinienem mieć kamerę "profesjonalną" ale narazie mnie nie stać na większą inwestycję.
Dlatego chciałbym przeprowadzić na niej mały lift żeby wyglądała na bardziej poważniejszą kamerę.
Może ktoś jeszcze pomoże odgadnąć od czego są te akcesoria?
Podziękował
Odpowiedz
(01-03-2012, 11:03)lechu1405 napisał(a):  Przeglądając inne forum znalazłem taką kamerkę jaką posiadam sam, czyli Sony HDR XR550VE po małym "tuningu".

A spytałeś się o to na tym innym forum?
Odpowiedz
Wejdź na Allegro, nie wiem od czego to ale tu masz przeróżńe osłony przeciwsłoneczne - http://allegro.pl/listing.php/search?str...egory=8788
Byle do gwintu filtra pasowała, ew. redukcje dodasz, całość nie powinna kosztować więcej jak 30-40 zł.
@Bogdan - na początku nie jest "założony obiektyw z osłoną na światło" - ta kamera nie ma wymiennych obiektywów, to zwykły plastik. I w żadnym wypadku nie jest to psucie kamery - osłona przeciwsłoneczna to bardzo przydatne narzędzie, przez redukcje bocznego światła i odblasków czasem bardzo mocno wpływa na jakość obrazu. Trzeba tylko uważać, czy przy szerokim koncie nie zwinietuje.
Czy "obudowywać" kamerę dla szpanu? Nie - wiele kupnych czy samodzielnie robionych dodatków to bardzo przydatne rzeczy - właśnie jak osłona, czy np. follow focus i dodatkowy wizjer. Nie mniej prawdą jest też, że trochę dla szpanu, ale bynajmniej nie dla siebie. Klient po prostu lepiej się czuje, jak widzi dużą, "poważną" kamerę, a nie jakieś maleństwo, choćby i miało wyśrubowane parametry. Widziałeś kamery RED? Małe, kwadratowe, wyglądają bardziej jak magazynek do broni z Gwiezdnych Wojen a obiektywy do niej są często większe od kamery. Jeżeli klient się nie zna, albo mu nie uświadomisz co to jest, będzie marudził, że jakimś g... go filmujesz.
Wesela to już totalnie magia - tam po prostu musisz "wyglądać" i tyle.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kup coś takiego na przykład:

http://allegro.pl/kamera-panasonic-svhs-...58739.html

Wywal środek i zamontuj swoje sony - będzie + 10 punktów za profi wygląd na wszelkich imprezach okolicznościowych. Przy okazji w środku będzie miejsce na dodatkową baterię i ew. rejestrator dzwięku, o którym nikt nie musi wiedziec :)
Odpowiedz
Hehe, chciałem coś takiego zaproponować, ale jeszcze bardziej szpanerski jest wmontowanie w środek np. Krasnogorska albo Arri :)

Odpowiedz
Panowie ja tu na poważnie proszę o wskazówki a wy robicie polewę.....
Odpowiedz
Jaką polewę, przecież podałem CI link do osłon, ta ekstra lupa z tyłu nie wiem od czego. Podpinasz jeszcze jakiś cyfrowy rejestrator i mikrofon i kamera wygląda godnie.

Odpowiedz
Efix dzięki za pomoc.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości