komponowanie
Witam, mam pytanie jak nagrać dzwięk w czasie rzeczywistym. Chodzi mi o to jak podpiać pianino, mikrofon i nagrać coś. Póki co nagrywa mi tylko przez mikrofon wewnętrzny laptopa. Jak go wyłączyłem i podłaczylem pianino cyfrowe przez wzmacniacz to juz nic nie nagrywa. mam tez kabel z pianina na usb ale takze nic nie nagrywa.
Proszę o pomoc. z góry dziekuje.
Odpowiedz
Podpinasz klawisz pod wejście liniowe w komputerze (zależy od laptopa - może to być osobne wejscie, albo poprzez wejscie mikrofonowe - takie czerwone ;)
Następnie należałoby ustawić w opcjach karty dźwiękowej:
- źródło (czyli własnie line-in, line-mic, itd),
- poziom wysterowania (aby sygnał nie był przesterowany, albo za cichy).

W Vegasie po "uzbrojeniu" ścieżki audio, trzeba wybrać lokalizację nagrania (wave'ów), oraz źródło (jeśli mamy kilka do wyboru - to zależy od karty dźwiękowej, oraz również od ustawień w opcjach audio programu).

Ctrl + R - i nagrywamy :)
Jaki to ten kabel na USB? Chyba nie MIDI?
Co za klawisz?
Jakie masz możliwości ustawień audio w laptopie (jaki system operacyjny)?
Odpowiedz
dziękuje za szybka odpowiedz,
niestety jest zbyt ogolna dla mnie bo nie wiem gdzie moge zmienic ustawienia karty dzwiekowej na line -in, nie widze tego:(
a w wegasie gdzie moge wybrac lokalizacje nagrania?
Odpowiedz
Jaki system?
Jakie wejścia w laptopie?
Jakie ustawienia w Vegasie: Preferences, zakładka audio device?
Odpowiedz
system mam windows 7, kabel midi1x1 tab, tez mam wzmacniacz ktory moge podpiac do laptopa przez wejscie sluchawkowe badz mikrofonowe, mam pianino cyfrowe yamaha arius
w laptopie mam tylko usb i sluchawkowe i mikrofonowe, nie wiem jakie ustawienie w vegasie, mam vegas 11

Odpowiedz
MIDI zostawiamy na bok. To wyższa szkoła... i nie ten program.
MIDI nie przesyła jako takiego dźwięku, ale tylko komunikaty.
Ma to swoje plusy ale też minusy.
Nagrane dźwięki można modyfikować (w czasie jak i każdy inny ich parametr).
Można zmienić barwę instrumentu, itd... ale jak już pisałem - to całkiem inna sprawa.
Takie rzeczy to mogę Ci podpowiedzieć jak robić w AcidPRO... (też od sony).

Wracając do tematu.

1. Podpinasz klawisz za pomocą kabla Jack-Jack (od wyjscia słychawkowego w klawiszach, do wejścia liniowego/mikrofonowego w komputerze) - zakładam, że klawisz nie jest z wysokiej półki, i nie posiada specjalnego wyjścia LINE-OUT

2. System.
Panel Sterowania -> Dźwięk -> zakładka nagrywanie -> zaznaczasz wejście, do którego podpiąłeś klawisz.
Jeśli użyłeś wejscia MIC (mikrofonowe), to należy wyłączyć wszystkie podbijania, jakie tylko istynieją w właściwościach (mikrofon potrzebuje dużo większej czułości na wejściu, niż klawisz...).

3. Za pomocą regulacji głośności (na klawiszu oraz na karcie muzycznej), ustawiamy odpowiedni poziom sygnału - im głośniej, tym lepiej (bo stosunek dźwięku do szumu jest większy ;) - ale trzeba uważać, żeby nie przesterować sygnału!

4. W Vegasie wchodzimy w ustawienia: Preferences -> zakładka audio device, i wybieramy odpowiednie źródło (to, gdzie wpieliśmy klawisz).

5. Tworzymy track audio, który uzbrajamy (klikając czerwone kółko - symbol REC) - ale na tracku!
Jeśli pojawi nam się nowa ikonka - klawisz Record Input - tam również można ustawić źródło nagrywania.

Myślę, że w miarę zrozumiałe to jest, i pomocne.

Ps. Komponowanie a nagrywanie/rejestrowanie, to dwie różne rzeczy, tak swoją drogą ;)
Odpowiedz
Dziękuję już sobie dałem rade:) tyle ze podpialem przez wzmacniacz. Ps. zdaje sobie sprawe z róznicy i trudności w komponowaniu i nagrywaniu. Tak tylko to nazwalem:)
Ważne że działa i miejmy nadzieje ze działać będzie. Dziękuję jak jeszcze bede mial jakies pytania to napisze:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości