Intro / templatka - co sądzicie?
To mój pierwszy post na forum, dlatego przede wszystkim witam szanownych Użytkowników ;)

Moje intro zrobione w Sony Vegas 9, z użyciem kluczowania nagrań dymu i ognia, maski, dopasowywanie pod akcenty muzyczne itp.
Jak to wygląda okiem fachowców, co sądzicie?

Odpowiedz
Jak to było w tym skeczu o kręcenie "Psów"? "Panowie, panowie nie tak, za mało k...wa, k...wa!"
Generalnie nawrzucane kawałki z DF i tyle. I dlaczego 29,97 fps? Przypadkowo czy specjalnie? Dlaczego część wybuchów nie ma formatu dostosowanego do formatu projektu? Po grzyba robiłeś z teho HD jak źródła masz ledwo w NTSC a jakości VHS?
Ale biorąc pod uwagę przeciętny poziom produkcji do których doczepiane są takie bzdety, spoko, może być, i tak będzie lepsze nić to co po tym wstępnie nastąpi...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za rzeczową opinię.
Po kolei. 29,97fps, bo materiały są w NTSC, czyli w zasadzie ten sam frame rate. Poza tym, cytując za YouTube "preferowana liczba to 30", a przeznaczeniem filmu jest właśnie YT.
Niedostosowany format - przyznaję, moje przeoczenie.
DF jako jedne z nielicznych (na pewno, jedyne do którego dotarłem) udostępnia takie filmy legalnie i za darmo, więc trzeba było iść na kompromis jakościowy. A HD? Cała reszta wygląda, moim zdaniem, lepiej niż gdyby był to tylko PAL.
Odpowiedz
Skalowanie materiału SD do HD ma uzasadnienie naprawdę w nielicznych przypadkach. Tu masz akurat fuksa, że tematem obrazu są dym i ogień, więc nie rzuca się w oczy sztuczne rozmnożenie pikseli. A tu nie dość, że musiałbyś to przeskalować, to jeszcze "cropnąć".
Nie mniej podtrzymuję swoją opinię - intro nie przedstawia dokładnie nic, zero jakiegokolwiek pomysłu, ale nie ma to większego znaczenia.

Odpowiedz
Musiałem obejrzeć 2 razy bo powiem szczerze, że nie mogłem wyrobić sobie zdania. Trochę zbyt banalne - dym, ogień i napisy. Intro oryginalnością nie grzeszy. Pokazałeś, że umiesz to podłożyć pod ścieżkę dźwiękową i chyba tyle. Mogłeś chociaż wymyślić na końcu jakieś ciekawe logo "RedPointDesign" (nazwa aż się o to prosi).
Odpowiedz
Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć, dlaczego prawie wszyscy w swoich intrach używają ognia, dymu, odbicia w soczewkach i czarnego tła. Czy to jest jakiś punkt początku w Sony Vegas?
Czy każdy z autorów tego intro ma zamiar dalej nagrać film katastroficzny albo jakiś horror?
Odpowiedz
Wiesz, to chyba trochę tak, jak np. w biurze czy knajpie. Robisz dużo zamieszania i hałasu, jesteś "ważny" i ogólnie chcesz pierwszym wejściem zakasować towarzystwo, kto to nie ty. Oczywiście trwa to do momentu, kiedy w biurze takiej osoby nie wyczują, że nie ma ani pleców, ani kompetencji, a w knajpie ktoś nie postanowi sprawdzić jaki naprawdę jesteś macho i da po ryju.
Tak samo w świecie "intr". Ma błysnąć, huknąć, mrygnąć, pokręcić, rozjechać kolory a na końcu puścić bąka wyświetlając nieśmiertelne "PREZENTS" (pisownia oryginalna). Co prawda jak wspomniałem wcześniej taka osoba nie ma do zaproponowania kompletnie nic (pół biedy, jak jeszcze jakiegoś wysokiego skilla w strzelankach), do tego jakość intra tworzonego zwykle z jakiś ściągniętych z Rapida stocków jest zwykle o niebo wyższa niż to, co po nim (oczywiście jakoś obrazu o ile nie skopano kompresji...).
Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł na konkurs - niestety zapowiadany na wrzesień nie wypalił, ale ten jest na tylko krótki i prosty, że jest szansa na realizację :) I'll be back. ;)

Odpowiedz
(01-03-2012, 3:21)Bogdan_New_Jersey napisał(a):  Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć, dlaczego prawie wszyscy w swoich intrach używają ognia, dymu, odbicia w soczewkach i czarnego tła. Czy to jest jakiś punkt początku w Sony Vegas?

To proste przecież: Bierzesz YT, wklepujesz na przykład "how to make intro in sony vegas" - w końcu na coś się ten angielski przydaje - i już masz masę tutoriali, jak zrobić zajefane intro.

Z drugiej strony na tej samej zasadzie można się przyczepić, że graficiarze mający w swych rękach narzędzie o w sumie nieograniczonych możliwościach ograniczają się jedynie do zygzakowatych tagów a prawdziwa sztuka to jeden może procent twórczości. Itd itp.....
Odpowiedz
Ok. Przyjmuję w pełni zasłużoną krytykę :)
Wychodzi, że jak zwykle robione trochę na wariata. Wezmę sobie do serca uwagi. Do tej pory Vegas służył mi tylko do montażu, stąd być może przesadna afirmacja czegoś, co nie jest wyłącznie edycją wideo.

Być może filmik nie wygląda na taki, ale nie jest rezultatem ani Youtubowego, ani VideoCoPilotowego tutoriala - zwróćcie uwagę, że jednak brak piorunów, magmy i oślepiających flar :) To jednak w sumie na tle całości niewiele zmienia.
Dzięki za wszystkie opinie i kubeł zimnej wody. Będę próbował przyrządzić coś bardziej strawnego.
Odpowiedz
Drobna podpowiedź: Zobacz jak to robią rożne wytwórnie filmowe - ich intra są proste, wręcz banalne (przynajmniej niektóre) ale już po 2-3 sekundach wiesz bez czytania, jaka to wytwórnia robiła. Powtórzę zatem za moim guru - Hanibalem Lecterem: "Simplicity..."
Odpowiedz